قیمت دلار امروز به کف کانال 48 هزار تومان نزدیک شد و همین کاهش قیمت تاثیر خود را بر قیمت طلا گذاشت. قیمت طلا بالاخره پس از مدت‌ها مقاومت یک پله عقب نشست و به دو میلیون و 270 هزار تومان رسید.

قیمت طلا و سکه امروز اول مرداد ۱۴۰۲/ طلا و سکه یک کانال عقب نشستند
کلانشهر: قیمت دلار امروز به حدود 48 هزار و 300 تومان رسید. این کاهش قیمت این دید را در بازار ایجاد کرده که احتمالا دلار به زودی وارد کانال 47 هزار تومان می‌شود. در نتیجه این امیدواری به کاهش قیمت دلار، به بازار طلا و سکه هم سرایت کرد.

سکه امامی هم بالاخره وارد کانال 26 میلیون تومان شد و با قیمت 26 میلیون و 990 هزار تومان معامله شد. اگرچه دوباره به کانال 27 میلیون تومان برگشت. سکه بهار آزادی هم تنها 10 هزار تومان با ورود به کانال 23 میلیون تومانی فاصله دارد و امروز اول مرداد ماه با قیمت 24 میلیون تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته حدود 400 هزار تومان افت قیمت داشت.
نیم سکه هم کاهش 250 هزار تومانی را تجربه کرد و به میانه کانال 14 میلیون تومان رسید. قیمت ربع سکه هم با 200 هزار تومان کاهش، 9 میلیون و 550 هزار تومان به فروش رسید. قیمت سکه گرمی هم کانال 6 میلیون تومان را از دست داد و به 5 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

اما روند قیمت‌ها در بازار چگونه است؟ به نظر می‌رسد کاهش قیمت دلار در بازار ادامه دارد و بازار طلا و سکه هم از این طریق تحت تاثیر قرار می‌گیرد. البته دو دیدگاه در بازار دلار غالب است؛ دیدگاه اول این است که با شروع ماه محرم، قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند و این کاهش قیمت بر بازار طلا و سکه هم اثر می‌گذارد و قیمت‌ها را کاهشی می‌کند. اما دیدگاه دیگر این است که با اغاز مرداد ماه پول جدیدی وارد بازار می‌شود و قیمت دلار به مسیر صعودی بر می‌گردد و قیمت طلا و سکه هم کاهش قیمت خود را جبران می‌کند.