قیمت خودرو امروز 1 مرداد ماه 1402، روندد نزولی هفته گذشته را از سر گرفت. امروز اکثر محصولات کاهش قیمت را تجربه کردند و در تعداد اندکی، ثبات قیمت به چشم می‌خورد.

قیمت خودرو ۱ مرداد ۱۴۰۲/ کدام خودرو ۱۰۰ میلیون ارزان شد؟
کلانشهر: قیمت خودرو در اولین روز از مرداد ماه، پس از یک روز استراحت از ابتدای هفته دو باره در فاز نزولی قرار گرفت. اغلب محصولات نسبت به هفته گذشته دچار کاهش قیمت شدند و برخی دیگر تصمیم به ثبات قیمتی داشتند. اما نکته جالب اینکه امروز در هیچ خودرویی افزایش قیمت به چشم نمی‌خورد و گویی، رنج زدن قیمت‌ها متوقف شده و بازار سرتا سر نزولی است.

هر روز که می‌گذرد، اخبار مربوط به آزادسازی واردات خودروهای نو و کارکرده بیشتر و بیشتر مخابره می‌شود و بازار خودرو را بیشتر تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. روز گذشته نیز آخرین خبر مربوطه، ابلاغ قانون واردات خودروهای کارکرده از رئیس مجلس به ریاست جمهوری بود.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز برخلاف روز گذشته، روند کاهشی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی


قیمت خودروهای داخلی تحت تاثیر اخبار آزادسازی واردات، سرتاسر نزولی بود و تعداد انگشت‌شماری از محصولات توانستند دربرابر کاهش قیمت‎‌ها مقابله کنند.

پراید 131 و پراید 111 که از ارزان‌ترین خودروهای ایرانی تلقی می‌شوند، هرکدام به اندازه پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش قیمت را تجربه کردند. به این ترتیب پراید 131 به 310 میلیون تومان و پراید 111 به نرخ 320 میلیون تومان رسیده است.

کوئیک دنده‌ای S  نیز نسبت به روز گذشته با 6 میلیون تومان کاهش قیمت همراه است. بنابراین هاچ‌بک اقتصادی سایپا نیز کانال 340 میلیونی را از دست داده و به نرخ 336 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i دنده اتوماتیک با مدل 1400 رکورددار کاهش قیمت در یک روز گذشته بود. این خودرو توانست با 28 میلیون تومان کاهش در یک روز، با قیمت 672 میلیون تومان معامله شود.

مطالعه بیشتر:پیش بینی قیمت دلار 1 مرداد 1402/ دلار در کانال 48 هزار تومانی تثبیت شد؟
تارا اتوماتیک با مدل 1402 نیز از سدان‌های لوکس ایران خودرو به شمار می‌رود که توانست با 9 میلیون کاهش نسبت به روز گذشته توانست به نرخ 765 میلیون تومان برسد.

 قیمت خودروهای مونتاژی

خودروهای مونتاژی نیز با پیروی از روند بازار در اغلب موارد با کاهش قیمت همراه هستند. حتی می‌توان گفت که شدت کاهش قیمت خودروهای مونتاژی بیشتر از محصولات داخلی است.

جک J4 کرمان موتور ارزان‌ترین خودروی مونتاژی کشور محسوب می‌شود که از ابتدای روز توانست با 45 میلیون تومان کاهش قیمت، با نرخ 725 میلیون تومان معامله شود.

جک S5 نیوفیس جزو محبوب‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی تلقی می‌شود که با 20 میلیون تومان کاهش قیمت، به نرخ یک میلیارد و 280 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم 5 نفره گروه بهمن نیز یکی دیگر از کراس‌اوورهای پرطرفدار بازار خودروهای مونتاژی است. این کراس‌اوور چینی با 40 میلیون تومان کاهش در یک روز گذشته با نرخ یک میلیارد و 520 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

لاماری ایما از کراس‌اوورهایی محسوب می‌شود که طی یک هفته گذشته کاهش چشم‌گیری تجربه کرد. این خودرو امروز نیز با 100 میلیون تومان کاهش قیمت، توانست با مبلغ یک میلیارد و 780 میلیون تومان معامله شود. به این ترتیب لاماری ایما نسبت به روز گذشته حدود 200 میلیون کاهش قیمت را تجربه کرده است.

 پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به دلیل اینکه عوامل اساسی بازار تفاوت آن‌چنانی نداشتند و درباره آغاز واردات خودرو، هر روز اخبار جدیدی مخابره می‌شود، همچنین نرخ دلار بازار آزاد ثابت مانده و خریداری در بازار خودرو پیدا نمی‌شود، پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت‌ها تا نزدیکی قیمت کارخانه ادامه دار باشد و تا زمانی که عوامل مذکور تغییری نداشته باشند، در همان قیمت‌ها ثابت بمانند.

نظر شما:

security code