قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا در حالی اعلام شد که با توجه به کاهش نرخ دلار در بازار قیمت تمامی محصولات کاهش چشمگیری داشتند.

وضعیت بازار خودرو دوشنبه ۲ مرداد/ سقوط قیمت دنا معمولی صفر به کانال ۵۰۰ میلیونی

کلانشهر: قیمت خودروهای پرفروش داخلی نسبت به روز گذشته با کاهش قیمت چشم‌گیری به روزرسانی شد. بر این اساس قیمت محصولات ایران خودرو تا ۲۵ میلیون نیز پایین آمد و قیمت خودروهای سایپا نیز تا سقف ۱۵ میلیون کاهش در یک روز را ثبت کردند.

 

تغییرات قیمت خودرو

قیمت تارا اتوماتیک نسبت به روز گذشته ۲۵ میلیون تومان ارزان شده است و قیمت دنا معمولی با ریزش ۲۰ میلیون تومانی وارد کانال ۵۰۰ میلیون تومانی شد و حالا ۵۷۰ میلیون خریدوفروش می‌شود. قیمت این خودرو طی دو ماه ۲۴۰ میلیون تومان پایین آمده است. جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (اول مردادماه) را می‌خوانید.

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۴۰ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۶۵ میلیون تومان است نیز کاهش ۱۰ میلیون تومانی داشت. این دو خودرو طی ۱۱ روز گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و ۱۰ روز گذشته ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون و در کمتر از دو هفته ۵۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۹۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و تومان کاهش قیمت را به ثبت رسانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۴۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۸۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۶۰ میلیون تومان است که نسبت ب روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. این مدل طی یک ماه گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۵۵ میلیون تومان است که نسبت روز ۲۵ میلیون کاهش پیدا کرده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۸۵ تومان قیمت خورده است که ۲۵ میلیون ریزش طی یک روز داشته است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۶۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است و طی دوماه گذشته ۱۵۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۷۹۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۲۰ میلیونی طی روز گذشته است. این خودرو طی ۱۱ روز گذشته ۴۰ میلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۸۵ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون کاهش داشته است و طی دو ماه گذشته ۲۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۳۰ میلیون تومان که ۲۰میلیون طی روز گذشته ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۰ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ریزش داشته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۲۰میلیون تومان است که روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۱۸ روز گذشته نزدیک به ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۳۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان ارزان شده است. این خودرو طی ۲۵ روز گذشته ۹۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۵۵ میلیون تومان است که طی یک روز ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۹۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۱۵ و ۹ روز گذشته ۴۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون و دو روز گذشته ۳۵ ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت روز گذشته ثابت مانده است اما طی هفته گذشته ۲۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز یک هفته ای ۵ میلیون تومان ارزان شده و ۵۰۰ میلیون تومان است.

 

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۱۱ روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۲۰ میلیون تومان است و طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز بدون تغییر حوالی ۳۲۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ نیز حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است و تغییر نکرده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ریخته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۵ میلیون است که قیمت آن ۵میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش را به ثبت رسانده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۴۰میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۵ میلیونی طی روز گذشته است.

 

پیش بینی قیمت خودرو

ریزش قیمت دلار به کانال ۴۸ هزار تومانی طی روزهای اخیر شیب کاهش قیمت خودرو را طی روزهای گذشته تند کرده است. طبق نظر کارشناسان بازار خودرو در صورت تداوم ثبات یا کاهش قیمت دلار طی دوماه آینده بازار خودرو قطعا روند نزولی را طی خواهد کرد. همچنین ورود خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه به بازار شوک دیگری برای کاهش قیمت هاست.