قیمت طلا و سکه دیروز و امروز در روند صعودی قرار گرفت و تمام قطعات سکه در کانال بالاتر معامله شدند. معامله‌گران بزرگ در تعطیلی بازار فرصت را غنیمت شمرده و این رشد تقاضا روند صعودی قیمت در بازار طلا را رقم زده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۵ مرداد ۱۴۰۲ / غافلگیری بازار با جهش قیمت سکه
کلانشهر: قیمت طلا و سکه در چهارمین روز از مردادماه در روند صعودی قرار گرفت. در حالی که بازار تهران و بازار طلا و سکه تعطیل است اما این روند صعودی را معامله‌گران بزرگی رقم زده‌اند که در معاملات پشت خطی فعال هستند.

 از ابتدای هفته جاری تا به امروز قیمت سکه امامی دو کانال صعود داشته و سایر قطعات سکه نیز در کانال بالاتر نشسته‌اند. این روند افزایشی مسیر کاهشی که سکه طی دو هفته گذشته طی کرد را باز پس گرفت.

معامله در بازار طلا در کف قیمت

در همین راستا محمد کشتی آرای ضمن اشاره به ثبات قیمت دلار، روند قیمت طلا و سکه را نیز با ثبات نسبی پیش‌بینی کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت طلا و سکه با توجه به شرایط موجود در این محدوده حداقل تا ۱۰ روز آینده باقی بماند و در روزهای آینده نوسانی نخواهد داشت.»

 وی با اشاره به کاهش حباب سکه نداشتن حباب قیمتی در طلای آب شده خاطرنشان کرد: «در حال حاضر قیمت طلا و سکه در کف قیمتی خود قرار دارد.»

این فعال بازار طلا و جواهر تاکید کرد: «در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است؛ عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.»

وی همچنین درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت: «پیش بینی می شود قیمت ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند و تا اخبار جدیدی در خصوص مذاکرات برجام، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته است.»

 
سکه امامی ۲۸ میلیونی شد

امروز  چهارم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۳۵۲ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۰۱ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار همچنان پرچمدار بیشترین مقدار افزایش در خانواده سکه‌ها است. این قطعه با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی با رقم ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه و ربع سکه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی  داشتند. این قطعات به ترتیب  با ۱۵ میلیون و ۲۰۰ و  ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شدند.

در روز جاری سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان گران شد. سکه گرمی امروز با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

طلا ارزان شد

امروز قیمت طلا میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود. در روز جاری و در لحظه نگارش این گزارش مثقال با ۱۵ هزار تومان کاهش قیمت با رقم ۱۰ میلیون و ۹۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز کاهش هزار و ۷۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۳۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۹ هزار تومان رسید.

در روز جاری حباب تمام قطعات سکه همانند دو روز گذشته افزایش داشت. حباب ‌سکه بهار بیشترین مقدار افزایش را  داشت و ۲۱۰ هزار تومان گران شد. حباب سکه امامی ۱۶۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۵۱ هزار تومان و سکه گرمی ۷۶ هزار تومان افزایش داشتند.