رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان گیلان؛

نماز جمعه و ظهر عاشورا همزمان در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود


۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۷ | کد خبر: ۳۵۳۰۶ چاپ

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به تقارن روز عاشورا با روز جمعه، از ادغام نماز جمعه و نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت خبر داد و گفت: نمازگزاران حتماً سجاده و زیرانداز همراه خود داشته باشند.

نماز جمعه و  ظهر عاشورا همزمان در میدان شهرداری رشت برگزار می‌شود

کلانشهر: حجت‌الاسلام ولی عادلی در نشست خبری با خبرنگاران به‌مناسبت سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور ضمن تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، ماه محرم را ماه اندوه، شور، احساس و عقلانیت دانست و اظهار داشت: امام حسین(ع) همه دلها را تسخیر و تبدیل به یک فرهنگ شد.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان گیلان تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم جایگاه خود را براساس معیارهای مشاهده شده در حادثه عاشورا، مورد ارزیابی قرار داریم چراکه محرم معیار و محک خوبی است.

عادلی با اشاره به تقارن روز عاشورا با روز جمعه، از ادغام نماز جمعه و نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت خبر داد و گفت: امیدواریم که با اطلاع‌رسانی خوب اصحاب رسانه شاهد شکوه خاصی در برگزاری نماز ظهر عاشورا باشیم.

وی با بیان اینکه‌ نماز ظهر عاشورا در سایر شهرستان‌های استان در میادین اصلی شهر برگزار خواهد شد افزود: با توجه به سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور و تقارن این مناسبت با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، ویژه‌برنامه‌هایی در سطح ملی، استانی و شهرستانی با محوریت ائمه جمعه و همراهی مسئولان ستادهای نماز جمعه در سراسر گیلان اجرا می‌شود و این برنامه‌ها در مرکز استان نیز با هدایتگری نماینده ولی‌فقیه در استان اجرا خواهد شد.

عادلی ادامه داد: جریان‌سازی پیرامون ارتقاء هویت نماز جمعه، تبیین اهداف و کارکردهای بصیرتی نماز جمعه در ارتباط با واقعه عاشورا و همچنین ارتقاء ظرفیت هدایتگری نماز جمعه از جمله اهداف پیش‌بینی شده برنامه‌های این هفته است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان گیلان با بیان اینکه مخاطبان ما عموم مردم، کارگزاران نماز جمعه، جوانان، نواجوانان و هیئت‌ها هستند افزود: شعار و رویکرد برنامه‌های امسال، “نماز جمعه عاشورایی” خواهد بود و مرحله دوم اجرای برنامه‌ها نیز از ۱۳ مرداد آغاز می‌شود.

عادلی ضمن دعوت از مردم برای حضور باشکوه در نماز ظهر عاشورا گفت: با توجه به پیش‌بینی استقبال خوب مردم، نمازگزاران حتماً سجاده و زیرانداز همراه خود داشته باشند.

وی با اشاره به چهره مردمی نماینده ولی‌فقیه در استان عنوان کرد: روحیه مردمی آیت‌الله فلاحتی مثال‌زدنی است و ملاقات‌های عمومی و دیدارهای مردمی ایشان همیشه برقرار است.

 

نظر شما:

security code