پیام تبریک نماینده رئیس جمهور به مناسبت آغاز سال نو عبری

نماینده رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها در پیامی آغاز سال نو عبری را به همه ایرانیان کلیمی و پیروان حضرت موسی کلیم الله تبریک گفت .

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی به این شرح است: این روز در آیین یهودیت، روز توبه و رحمت است. درس بزرگ حضرت موسی (ع) و همه پیامبران بزرگ الاهی به بشریت اصلاح رفتار خود با خداوند و انسان‌ها است. بازبینی رفتار خویش و توبه از اشتباهات و بازگشت به سوی رحمت خداوند است. روزی است برای دگرگونی واقعی و اطاعت از فرامین الاهی. فرامینی که انسان را به یکتاپرستی، اخلاق، صلح و عدالت دعوت می کنند.
ایرانیان کلیمی از قدیمی‌ترین پیروان ادیان توحیدی هستند که قدمتی چند هزار ساله در تاریخ ایران زمین دارند. آنان تعالیم حیات بخش حضرت موسی (ع) را با باورهای اصیل ایرانی همچون محبت، میهن دوستی، رعایت حقوق شهروندی و پذیرش دیگری، در هم آمیختند و بدین جهت انسان‌های فرهیخته و شایسته ای در میان یهودیان جهان بوده و هستند.
بسیار بجاست که همه ما ایرانیان پیرو ادیان توحیدی با همبستگی و انسجام اجتماعی و همچنین با عمل به آموزه‌های رحمانی و تعالیم اخلاقی ادیان آسمانی، در گسترش عدالت، صلح و امید در ایران و جهان کوشا باشیم.
ضمن آرزوی سالی سرشار از آرامش و سعادت از خداوند متعال، برای همۀ ایرانیان عزیز کلیمی، بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.

نظر شما:

security code