سخنگوی قوه قضاییه گفت: با توجه به شرایط بیماری حسین فریدون و لزوم اعمال ماده ۵۲۲ آیین دادرسی کیفری، وی در تاریخ ۲۲ تیر ۱۴۰۲ با تشخیص پزشک و هماهنگی مرجع قضایی به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام و در حال حاضر بستری و تحت درمان است.

توضیحات قوه قضاییه درباره حسین فریدون برادر حسن روحانی بعد از انتشار عکسی خاص در بیرون زندان
کلانشهر: خبرگزاری میزان نوشت مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری ۲۷ تیر سال جاری درباره آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون برادر رئیس جمهور سابق، گفت: حسین فریدون، فرزند اسدالله در تاریخ ۲۴ مهر سال ۱۳۹۸ وارد زندان اوین شد و محکوم به تحمل ۵ سال حبس، ۱۵۵ میلیارد ریال جریمه و انفصال از خدمت شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط بیماری حسین فریدون و لزوم اعمال ماده ۵۲۲ آیین دادرسی کیفری، وی در تاریخ ۲۲ تیر ۱۴۰۲ با تشخیص پزشک و هماهنگی مرجع قضایی به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام و در حال حاضر بستری و تحت درمان است.

بر همین اساس، طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط خبرگزاری میزان مشخص شد که روند درمانی حسین فریدون تا تاریخ ۴ مرداد ۱۴۰۲ به طول انجامیده و او تا این تاریخ در بیمارستان بستری بوده و در ادامه بنا به تشخیص پزشکی قانونی تا ۱۲ مرداد سال جاری به وی مرخصی استعلاجی پس از درمان داده شده است.

فریدون بعد از این تاریخ باید به زندان بازگردد.
گفتنی است نهم مردادماه تصویری از حسین فریدون، بردار حسن روحانی در فضای مجازی منتشر شده که ریش بلندی گذاشته است.

نظر شما:

security code