وزارت ارتباطات: اختلالات شبکه کشور برطرف شد

جزئیات اختلال شدید و کندی سرسام آور اینترنت شب گذشته کشور


۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۵۳ | کد خبر: ۳۵۴۴۳ چاپ

بروز اختلال گسترده در زیرساخت کشور که طی ماه‌های گذشته برای چندمین بار رخ می‌دهد، در شب گذشته نیز برای دقایق اوج گرفت

جزئیات اختلال شدید و کندی سرسام آور اینترنت شب گذشته کشور
کلانشهر: به گفته شرکت ارتباطات زیرساخت اختلالی که در مرکز IXP تهران از شب گذشته برقرار بود، برطرف شده است.

دیجیاتو در این ارتباط نوشت: روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز اعلام کرده هم اکنون کلیه ‎ارتباطات در کشور پایدار هستند. با این حال برخی کارشناسان فنی اظهار دارند که اختلالات هنوز به‌طور کامل برطرف نشده است. مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت چندی پیش تأکید کرده بود اختلالات اینترنتی خط قرمز آن‌ها است.

 سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران (IXP) که وضعیت ترافیک داخلی را نشان می‌دهد از ابتدای بهمن سال گذشته از دسترس خارج شده است. این سایت زمانی از دسترس خارج شد که به منبعی برای رسانه‌ها برای نشان دادن وضعیت اختلال‌ها و قطعی‌ها روی شبکه داخلی تبدیل شده بود. چندی پیش شرکت زیرساخت اعلام کرد دلیل مسدود شدن این سایت زیاد بودن حملات سایبری در نیمه دوم سال گذشته بوده با این‌حال مشخص نیست چرا در حال حاضر این وبسایت کماکان فعالیت ندارد.

 بروز اختلال گسترده در زیرساخت کشور که طی ماه‌های گذشته برای چندمین بار رخ می‌دهد، در شب گذشته نیز برای دقایق اوج گرفت. این اختلال کاری کرده بود که ارتباط کاربران داخل کشور در اپراتورهای مختلف با اختلال مواجه شود. آنطور که کارشناسان اعلام کردند، سوییچ های تبادل ترافیک در دو مرکز امام و انقلاب تهران دارای ناپایداری بودند و اختلال در شبکه کشور به همین خاطر رخ داده بود.