ورود بیش از 10میلیون گردشگر به گیلان از ابتدای تابستان

با ۲ روز تعطیلی، ۲.۵ میلیون مسافر به گیلان آمدند


۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۴:۳۵ | کد خبر: ۳۵۴۴۵ چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از اقامت بیش از ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر شب مسافر در این استان خبر داد و گفت: طی دو روز تعطیلات گذشته ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر و گردشگر وارد استان شده‌اند.

با ۲ روز تعطیلی، ۲.۵ میلیون مسافر به گیلان آمدند
کلانشهر: ولی جهانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص حضور مسافران و گردشگران به استان با اشاره به تعطیلات ۱۱ و ۱۲ مردادماه، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر و گردشگر وارد استان شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته شاهد اقامت ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار نفرشب مسافر در مراکز اقامتی استان بودیم.

وی گفت: در استان ۳۵۵۴ تأسیسات گردشگری و ۱۵۶ بومگردی فعال داریم؛ همه اعضای ستاد خدمات سفر استان پای کار هستند تا خدمات شایسته‌ای را به مسافران ارائه دهند.

همچنین مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت:همزمان با آغاز فصل تابستان از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از 10 میلیون گردشگر از مرز زمینی و هوایی وارد استان شده‌اند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری استان گیلان ولی جهانی دوشنبه 9 مرداد 1402 با اشاره به جاذبه‌های گردشگری گیلان اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل تابستان از ابتدای تیرماه تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۴ هزار و ۴۲ نفر گردشگر از مرز زمینی و هوایی وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه گیلان به جهت قابلیت‌های تاریخی و گردشگری در ایام تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران بسیاری است، افزود: از ابتدای فصل تابستان تاکنون بیش از ۸ میلیون نفر شب اقامت گردشگر در مراکز اقامتی استان حضور داشتند.

او با اشاره به استقبال کم نظیر سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و جشنواره‌های متنوع در نقاط مختلف گیلان باعث شناسایی و رونق فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش گردشگری شده است.

جهانی با بیان اینکه در استان ۱۵۶ بومگردی فعال داریم که همواره مورد استقبال گردشگران است، تصریح کرد: علاوه بر این ۳۵۵۴ تاسیسات گردشگری فعال داریم که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی هستند.

نظر شما:

security code