قیمت خودرو امروز، 15 مرداد 1402، نوسانات مختلفی را تجربه کرد. در حالی که برخی از محصولات با کاهش جزئی قیمت مواجه شدند، گروه دیگری از محصولات خودروسازان رشد نرخ را تجربه کردند. تعداد کمی از خودروها نیز با همان قیمت روز گذشته به کار خود ادامه دادند.

قیمت خودرو امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۲/ افزایش نوسانات در بازار
کلانشهر: قیمت خودرو امروز یک‌شنبه، 15 مرداد ماه 1402، در بیشتر محصولات با نوسان همراه شد. این نوسان در برخی محصولات کاهشی و در تعداد دیگری افزایشی بود.

به‌رغم این نوسانات، روند کلی بازار، همچنان باثبات بوده و تغییر قیمت آن‌چنانی در بازار انجام نمی‌گیرد. البته قیمت خودرو متأثر از اخبار واردات، نبود متقاضی و روند باثبات نرخ دلار، با شیب اندکی درحال کاهش است.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز روند با یکسانی را طی نکرد.

قیمت خودروهای داخلی


در بازار خودروهای داخلی قیمت خودرو اغلب کاهشی گزارش می‌شود. البته در موارد معدود، افزایش و ثبات قیمتی نیز به چشم می‌خورد.

کوئیک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت سایپا به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته با افت سه میلیون تومانی، به نرخ 352 میلیون تومان رسید.

 شاهین G که جزو سدان‌های لوکس نارنجی پوشان جاده مخصوص محسوب می‌شود، تنها در یک روز توانست حدود 19 میلیون تومان کاهش یابد و به قیمت 561 میلیون تومان معامله شود.

پژو 206 تیپ 2 مدل 1401 جزو  معدود خودروهایی است که امروز با رشد قیمت همراه بود. این هاچ‌بک ایران خودرو با حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت، به نرخ 495 میلیون تومان رسید و یک قدم با کانال 500 میلیونی فاصله دارد.

دنا پلاس 6 دنده توربو رکورددار کاهش قیمت بین سدان‌های تولیدی داخلی است. این خودرو با 18 میلیون تومان افت قیمت، به قیمت 737 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی، وضعیت کمی متفاوت است. اکثر محصولات بدون تغییر نسبت به روز گذشته در حال معامله هستند و تعداد اندکی، افت و خیز جزئی داشتند.

مطالعه بیشتر:پیش بینی بورس یکشنبه 15 مرداد 1402 / بازار سهام روی ریل صعودی قرار گرفت؟
ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری با 15 میلیون تومان کاهشی که نسبت به روز گذشته داشت، به نرخ 750 میلیون تومان رسید و به این ترتیب با جک J4 کرمان موتور در یک قیمت قرار گرفت.

فونیکس تیگو 7 پرو نیز با 50 میلیون تومان افت قیمتی که از ابتدای روز تجربه کرد، با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فردا T5 که از کراس‌اوورهای جدید فرداموتورز به شمار می‌رود، با 15 میلیون تومان افزایش نرخ، با مبلغ یک میلیارد و 480 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو پنج نفره که رکورددار افزایش قیمت‌ها نسبت به روز گذشته بود، با افزایش 40 میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 670 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

همانطور که ابتدای هفته پیش‌بینی شد، قیمت خودرو طی هفته جاری نیز متأثر از ثبات نرخ دلار، کمبود تقاضا و جدی شدن واردات، کاهشی پیش‌بینی می‌شود. هرچند ممکن است شدت این افت قیمتی زیاد نباشد.