خبر هوای گیلان را داشته باشید

فعلا خبری از باران نیست؛ هوای گیلان گرم‌تر می‎‌شود/در جنگل آتش روشن نکنید


۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۱:۱۶ | کد خبر: ۳۵۴۹۲ چاپ

کارشناس هواشناسی در گفت وگو با کلانشهر با اشاره به گرمای هوای گیلان طی روزهای آینده به گروه های سنی حساس شامل سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه کرد از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند و کشاورزان نیز از قرار گرفتن در فضای باز در ساعات میانی روز اجتناب کنند.

فعلا خبری از باران نیست؛ هوای گیلان گرم‌تر می‎‌شود/در جنگل آتش روشن نکنید
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی به کلانشهر گفت: براساس هشدار سطح زرد هواشناسی گیلان از دوشنبه تا اواسط هفته آینده ماندگاری هوای گرم و روند افزایش دما به طور متوسط 3 تا 6 درجه را در نقاط مختلف استان خواهیم داشت که این افزایش دما از روز چهارشنبه همراه با شکل‌گیری جریانات جنوبی موجب تقویت موج هوای گرم در استان گیلان به صورت محسوس خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی افزود: طی این مدت سامانه بارشی فراگیر در سطح استان نخواهیم داشت و تنها گاهی با شکل گیری ناپایداری‌ها به شکل موقتی بویژه برای ساعات عصر شرایط برای وقوع پدیده رگبار و رعد و برق در برخی از مناطق استان مهیا خواهد شد.

نگاه توضیح داد: بنابراین با توجه به گرمای هوا توصیه می‌کنیم گروه های سنی حساس شامل سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند و کشاورزان نیز از قرار گرفتن در فضای باز در ساعات میانی روز اجتناب کنند.

او درباره وضعیت دریا هم گفت: طی این مدت دریای کاسپین برای انجام فعالیت های دریایی مناسب است.

کارشناس هواشناسی در پایان توصیه کرد: با توجه به شکل گیری جریانات جنوبی و تداوم گرمای هوا از برافروختن آتش و رها کردن آتش‌های روشن شده در عرصه‌های طبیعی و جنگلی استان اجتناب شود.

توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.