10کیلومتر برای دوچرخه های اشتراکی در رشت طراحی شده است

دوچرخه های اشتراکی برای رشتوندان


۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۴۷ | کد خبر: ۳۵۵۲۹ چاپ

شهردار رشت گفت:در این طرح ابتدا شهروندان با کمک نرم افزار موبایلی نزدیک‌ترین دوچرخه شهری به مبدا را پیدا کرده و در پایان مسیر به ایستگاه مقصد تحویل می‌دهند.

دوچرخه های اشتراکی برای رشتوندان
کلانشهر: شهردار رشت، از اجرای طرح دوچرخه‌های مشترک شهری برای جابه جایی در سطح شهر خبرداد.

 شهردار رشت گفت: طرح دوچرخه‌های مشترک شهری در آینده نزدیک با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر رشت اجرا می‌شود.

رحیم شوقی افزود: با اجرای این طرح شهروندان رشتی بزودی با استفاده از دوچرخه‌های مشترک نسل چهارم شهری در قالب حمل و نقل پاک می‌توانند در شهر تردد کنند.

وی ، کاهش ترافیک و جلوگیری از افزایش آلودگی هوا را از مزایای اجرای این طرح دانست و گفت: مبلغ قرارداد سرمایه گذاری اولیه این طرح 5 میلیارد تومان است که برای راه‌اندازی ایستگاه‌ها و خانه‌های دوچرخه (سامانه دوچرخه اشتراکی) در شهر رشت هزینه خواهد شد.
رحیم شوقی

وی با اشاره به تشابه این طرح با طرح حمل و نقل تاکسی‌های اینترنتی، اضافه کرد: در این طرح ابتدا شهروندان با کمک نرم افزار موبایلی نزدیک‌ترین دوچرخه شهری به مبدا را پیدا کرده و در پایان مسیر به ایستگاه مقصد تحویل می‌دهند.

شهردار رشت، با اشاره به اینکه بدنه‌ی این دوچرخه‌ها از جنس آلیاژ ویژه و داخل دوچرخه‌ها GPS یا مکان یاب تعبیه شده و غیرقابل سرقت هستند، گفت: از 30 کیلومتر مسیر پیشنهادی برای این دوچرخه‌ها در شهر رشت، 10 کیلومتر آن طراحی شده که به محض تامین دوچرخه‌های مورد نظر، این طرح اجرا می‌شود.

به گفته رحیم شوقی شهروندان برای استفاده از سامانه حمل و نقل پاک هزینه‌ای پرداخت می‌کنند که در آینده اعلام خواهد شد.