شهربانو منصوریان کاندیدای حضور در مجلس شد


۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۲:۵۲ | کد خبر: ۳۵۵۶۹ چاپ

کاپیتان تیم ملی ساندا بانوان از تصمیم خود برای کاندیداتوری در انتخاب مجلس خبر داد.

شهربانو منصوریان کاندیدای حضور در مجلس شد
کلانشهر: به گزارش تسنیم، شهربانو منصوریان در بازدید مسئولان ورزش کشور از اردوی تیم ملی ووشو اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: ما ورزشکاران زیاد توقع نداریم و سخنران هم نیستم. تشکر می‌کنم از اینکه سر تمرینات حاضر شدید. تعداد بچه‌ها را می‌بینید و ما همیشه با همین تعداد ورزشکار در حال تمرین هستیم. دوست دارم به خوابگاه ما نیز سر بزنید. زمانی دکتر علی‌نژاد در شرکت نفت بود و سالن آکادمی ووشو را ساخت و امروز ما این خانه ووشو را از برکت علی‌نژاد داریم.

وی تصریح کرد: امیر صدیقی در این چند سال واقعاً زحمت کشیده است و با هزار بدبختی زمانی که مربی تیم‌ جوان بودم، تیم را اعزام کردند. تا روز آخر ما نمی‌دانستیم تیم به مسابقات جهانی اندونزی اعزام می‌شود یا نه. در هر سکو باید دو نفر تمرین کنند و این واقعاً سخت است. چینی‌ها به این خاطر همیشه قهرمان هستند که سالن تمرین خوب دارند و در تالو و ساندا جداگانه تمرین می‌کنند، اما ما چنین شرایطی را نداریم.

کاپیتان تیم ساندا بانوان با اشاره به نیاز ووشو به مجموعه‌ای بهتر عنوان کرد: این همه زمین اینجاست، اما یک مقدار آن را به ووشو نمی‌دهند تا یک سالن بسازد. حتی ما غذاخواری نداریم و بعد تمرین باید خسته بالا برویم و لباس ببوشیم و برای غذا به سالن برویم. اینها همه درد است و در حال انتقال هستیم و همیشه نیز این مشکلات را به هر نماینده‌ای که به اینجا آمده است انتقال دادیم، اما هیچ اتفاقی نیفتاده است.

منصوریان با اشاره به اقدامات علیرضا دبیر برای رشته کشتی گفت: رفتم فدراسیون کشتی و از سالن آنها بازدید کردم. دبیر در حال صحبت بود که حرف قشنگی زد. ایشان گفت بچه‌ها چهار ساعت اینجا تمرین می‌کنند، اما چند روز اینجا هستند و باید ذهن‌شان راحت باشد. دبیر برای ملی‌پوشان خوابگاه و استخر زده است و همه چیز را برای بچه‌ها فراهم کرده بود و معلوم است که کشتی نتیجه می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تلاش خود را برای نتیجه خوب در بازی‌های آسیایی کردیم و تا الان نیز اینگونه بوده است و در میان فدراسیون‌ها بهترین بودیم و اگر امکانات داشته باشیم بهترین نتیجه را می‌گیریم. از شما می‌خواهم این اتفاق برای ووشو بیفتد و ما یک سالن و غذاخوری خوب داشته باشیم. باید چهار پنج نفر در یک اتفاق بمانیم و همانجا غذا بخوریم و استراحت کنیم و خواهش می‌کنم به خوابگاه‌های ما سر بزنید.

به گزارش تسنیم، پس از صحبت‌های منصوریان، امیر صدیقی به سرپرست وزارت ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد که منصوریان قصد کاندیداتوری مجلس را دارد. منصوریان نیز در تأیید این موضوع گفت که قصد دارم کاندیدا شوم و حرکتی بزنم و خوابگاهی برای ووشو بسازم (با خنده).

در ادامه محسن محمدسیفی پرافتخارترین ووشوکار ایران عنوان کرد: از صدیقی رئیس فدراسیون تشکر می‌کنم که اردوها را به‌طور مرتب برگزار کرد. حضور شما (کیومرث هاشمی) و خسروی‌وفا باعث دلگرمی است و امیدوارم با حمایت‌های شما، قدرتمندتر در بازی‌های آسیایی و پس از آن نیز در مسابقات قهرمانی جهان شرکت و دل مردم را شاد کنیم.

بر اساس این گزارش، امیر اوجاقی سرمربی تیم ساندا نیز در این دیدار گفت: شرایط خیلی مناسب نیست. تعداد ورزشکاران هم در بخش زنان و هم در مردان زیاد است، تعداد زیادی تمرین می‌کنند و فضا بزرگ نیست، اما با امکانات اطراف‌مان می‌توان شرایط را بهتر کرد. در آستانه بازی‌های آسیایی کار سخت است. سال‌ها فقط رئیس و مسئولان فدراسیون در اینجا بودند و حضور شما، ما را متعجب کرد.

وی ادامه داد: در لحظه هرچه لازم بود، توسط صدیقی و علی‌نژاد فراهم شد‌. امیدوارم به ووشو توجه شود، چرا که این اتفاق زشتی است. ووشو همواره باعث سربلندی کاروان ایران بوده است.

راضیه طهماسبی سرمربی تیم ساندا بانوان نیز اظهار داشت: ششمین اردو‌ی تیم ملی را پشت سر می‌گذاریم و تا زمان اعزام به بازی‌های آسیایی دو  اردوی دیگر خواهیم داشت تا در هانگژو اتفاق خوبی رقم بزنیم. ووشو همواره در تمامی مسابقات مدال‌آور بوده و بچه‌ها با کمترین توقع تلاش می‌کنند و بهترین نتایج را رقم می‌زنند. امیدوارم نگاه ویژه‌ای به ووشو داشته باشید.

الهه منصوریان دیگر ملی‌پوش اعزامی به بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو خطاب به مسئولان ورزش کشور عنوان کرد: ما بی‌جا و مکان بودیم، اما با احداث آکادمی ووشو توسط علی‌نژاد صاحبِ خانه شدیم. بچه پولدار نیستیم و روی سنگ هم می‌خوابیم. بچه‌ها آنقدر در زندگی سختی کشیده‌اند که بدون هیچ توقعی با تمام وجود برای مدال‌آوری تلاش می‌کنند. پیش از این نمی‌دانستیم برای حضور در مسابقات اصلاً پولی به دست‌مان می‌رسد با نه و به همین دلیل به همراه شهربانو یک روز به وزارت ورزش رفتیم. امروز اما امیدوارم با حضور شما حمایت شویم.

 دارنده سه طلای جهان و دو مدال نقره و یک برنز بازی‌های آسیایی گفت: می‌خواهم از این فرصت برای تشکر از صدیقی استفاده کنم. او بین دختران و پسران ووشوکار هیچ تبعیض قائل نمی‌شود. یک درخواست هم دارم و از کمیته المپیک خواهش می‌کنم که نایب رئیس بانوان  فدراسیون ووشو به‌عنوان سرپرست بانوان به بازی‌های آسیایی اعزام شود.

محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک در  واکنش به درخواست الهه منصوریان برای اعزام نایب رئیس بانوان فدراسیون ووشو به‌عنوان سرپرست بانوان اظهار داشت: مشکل اعتبار و پول نداریم، ولی کشور میزبان برای اعزام‌ها سخت گرفته و اعزام مربی دشوار شده است، اما این در خواست را بررسی می‌کنیم.

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code