معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما هر روز در استان های مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می دهیم تا موج های جدید کرونا را پیش بینی کنیم اما در سه چهار هفته گذشته سویه جدیدی در ایران نداشتیم.

رصد روزانه وضعیت کرونا در کشور/ سویه جدیدی طی سه چهار هفته گذشته در ایران نداشتیم
کلانشهر: حسین فرشیدی درباره وضعیت کرونا گفت : سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که کرونا از وضعیت اضطراری خارج شده اما به معنای از بین رفتن کامل کرونا نیست. نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر هم روزانه بیماران کرونایی وجود دارند.

وی افزود: کشور کره جنوبی در هفته گذشته بالای ۲۰ هزار مورد مثبت کرونا را اعلام کرد و در بقیه کشورهای دنیا هم فوتی و هم ابتلا به کرونا وجود دارد.

فرشیدی اظهار کرد:خوشبختانه در کشور ما وضعیت اضطراری کرونا وجود ندارد و بسیاری از فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در حال انجام است و حالت توقف اقتصادی از بین رفته است.

معاون وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود در رادیو، گفت: میزان مراجعات بیماران به بیمارستان ها در دو هفته گذشته هیچ تغییری نکرده و افزایش میزان بیماران ارجاعی نداشتیم. ما هر روز در استان های مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می دهیم تا موج های جدید را پیش بینی کنیم اما در سه چهار هفته گذشته سویه جدیدی در ایران نداشتیم.

وی تصریح کرد : نه تنها دولت ایران بلکه همه دولت ها نباید اقدامات کنترلی را کنار بگذارند و مردم هم باید در فضاهای بسته از ماسک استفاده کنند و حفاظت فردی و اصول بهداشتی و شستشوی مرتب دست ها را همیشه رعایت کنند.

نظر شما:

security code