مدیرکل سرمایه گذاری استانداری گیلان :

کار گروه­های فنی بررسی فرصت­های سرمایه گذاری در شهرستان­ها فعال می­ شود


۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۹ | کد خبر: ۳۵۶۰ چاپ
کار گروه­های فنی بررسی فرصت­های سرمایه گذاری در شهرستان­ها فعال می­ شود

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر ، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از فعال شدن کارگروه­های فنی بررسی فرصت­های سرمایه­ گذاری در شهرستان­ها خبر داد.
دکتر یونس رنجکش در ستاد سرمایه­ گذاری شهرستان صومعه­سرا در جمع مدیران و فعالان اقتصادی این شهرستان افزود : در این کار گروه­ها فرصت­های شناسایی شده برای سرمایه گذاری توسط اعضا بر اساس ضوابط و شرایط قانونی دستگاه­های اجرایی در راستای نحوه سرمایه گذاری­ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می­گیرد.
وی ادامه داد : یکی از مشکلات مهم در زمینه سرمایه گذاری­ها عدم آشنایی و اطلاع­رسانی صحیح از ضوابط و قوانین است که گاهی موجب طولانی شدن پروسه صدور مجوزها و اجرای طرح­ها می شود.
وی اظهار داشت : با توجه به ماموریت­های اداره­ کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری در شناسایی فرصت­های سرمایه گذاری و تسهیل در جذب سرمایه گذاری­ها تلاش شده است تا با هماهنگی فرمانداری­های استان فرصت­های موجود در هر منطقه شناسایی شود.
به گفته وی، تاکنون در بیش از ۳۰ بخش این فرصت­ها در شهرستان­ها شناسایی و مهمترین اقدام از این پس بررسی این فرصت­ها در گروه­های فنی شهرستان­ها و سپس در سطح استان است تا بتوانیم شناسنامه فرصت­های سرمایه گذاری را تدوین نماییم.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با اشاره به متنوع بودن فرصت­های سرمایه گذاری در گیلان یاد آورشد: گیلان از قابلیت­های بالایی در این زمینه برخوردار است و دولت در سطح کلان و استانداری گیلان در سطح منطقه تمام تلاش خود را معطوف به هدف گذاری برای حضور بخش خصوصی در ایجاد کسب و کارها کرده است.
به گفته وی، در شهرستان صومعه سرا هم زمینه­ های بسیار خوبی شناسایی شده است که نیازمند برنامه ­ریزی برای تدوین این فرصت­هاست و این شهرستان در زمینه­ های مختلف صاحب ویژگی­های خاص سرمایه گذاری است.
در ادامه این جلسه سید جلال سید محمدی فرماندار صومعه سرا هم به تشریح اقدامات مربوطه در زمینه معرفی فرصت­های سرمایه گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری ها پرداخت .
دکتر مولایی پور مدیرکل اقتصاد و دارایی گیلان هم در این جلسه با ارائه برنامه­ های این اداره کل در جذب سرمایه گذاری­ها بویژه سرمایه گذاری­ های خارجی به تشریح اهداف و برنامه ­های حمایتی مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت.

نظر شما:

security code