رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سلامتی فرد تروریست گفت: این فرد نیز برای بررسی وضعیت سلامت به بیمارستان منتقل اما مرخص شده و در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد.

آخرین وضعیت سلامت مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز
کلانشهر: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت سلامت مجروحان حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) را اعلام کرد.

به گزارش برنا؛ دکتر سید وحید حسینی دوشنبه گفت: پنج نفر از مصدومین حادثه تروریستی یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در حرم مطهر شاهچراغ(ع) به بیمارستان نمازی منتقل شدند که یکی از این افراد مرخص شده و هم اکنون یکی دیگر از مجروحین نیز در بیمارستان مسلمین بستری است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مصدومین این حادثه تروریستی نیز از بیمارستان شهید رجایی ترخیص شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اضافه کرد: یکی دیگر از مجروحین بستری در بیمارستان نمازی نیز احتمالا بزودی از این مرکز درمانی ترخیص خواهد شد.


وی اظهار داشت: چهار نفر از مجروحین بستری در نمازی نیز تاکنون مورد عمل جراحی قرار گرفته که یکی از این افراد بنام جهانگیری به دلیل اینکه علایم حیاتی وی پایدار نبود امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ماه به اتاق عمل منتقل شد که طی این جراحی پزشکان موفق به کنترل خونریزی شدند.

حسینی افزود: یکی از این مجروحین نیز که خانم است و گلوله به ناحیه لگن وی برخورد کرده است نیز شب گذشته عمل جراحی شد و امروز نیز مجددا مورد عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: گلوله به صورت یکی دیگر از مجروحین حادثه شاهچراغ (ع) برخورد کرده که وضعیت حیاتی این فرد نیز پایدار است و خوشبختانه گلوله به چشم این فرد آسیبی وارد نکرده است اما ممکن است تغییر شکل در صورت وی نیز بروز کند اما عمل های جراحی صورت برای این مصدوم نیز درنظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد که رویه بهبودی برای تمام مصدومین این رخداد در حال طی شدن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سلامتی فرد تروریست نیز گفت: این فرد نیز برای بررسی وضعیت سلامت به بیمارستان منتقل اما مرخص شده و در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد.

گفتنی است یک عامل تکفیری عصر دیروز با سلاح گرم وارد حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) شد و از ورودی اقدام به تیراندازی به سمت زائران و خادمان کرد.

در این حادثه تا کنون یک نفر شهید و هشت نفر (۶ نفر مجروح و ۲ نفر مصدوم) مجروح یا مصدوم شده اند که همه آنها به مراکز درمانی منتقل و تحت مداوا قرار دارند.

یک نفر عامل این حادثه تروریستی با ورود به موقع ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر شد.

حرم شاهچراغ (ع) روز چهارشنبه چهارم آبان سال ۱۴۰۱ نیز مورد حمله تروریستی داعش قرار گرفت که در نتیجه آن ۱۳ نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند. عاملان این اقدام تروریستی یک ماه گذشته اعدام شدند.