سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده حسن میرکاظمی معروف به «حسن رعیت» در ارتباط با پرونده اکبر طبری و بانک سرمایه گفت: این فرد در حال حاضر در زندان است و به لحاظ تادیه حقوق متصوره اگر لازم باشد تحت الحفظ کارها را در بیرون زندان انجام می‌دهد.

اظهارات سخنگوی قوه‌ قضائیه در خصوص تشکیل پرونده قضایی برای حسن روحانی
کلانشهر: مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه امروز سه شنبه ۲۴ مردادماه در نشست خبری و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چندی پیش اعلام شد پرونده‌ای در خصوص تخلفات رئیس‌جمهور سابق کشور به دلیل مداخلات ارزی وی و همچنین مداخلات در حوزه بورس به قوه قضاییه ارجاع شد، گفت: با توجه به اینکه وی در کسوت روحانیت قرار دارد، چناچنه پرونده‌ای برای وی تشکیل شده باشد در مرجعی به نام دادستانی ویژه روحانیت تشکیل شده است و مرجع مورد نظر می‌تواند در خصوص این موضوع اظهارنظر کند.

سخنگوی قوه قضاییه در واکنش به توئیت سفیر انگلیس در ایران مبنی بر بازداشت تعدادی از خبرنگاران خارجی در داخل کشور، اظهار کرد: معاون امور بین‌الملل و دبیر حقوق بشر قوه قضاییه در خصوص این موضوع پاسخ داده اند.

وی افزود: باید دانست که پاسخ ملت ایران به گستاخی‌ها و دخالت‌های تاریخی عوامل دولت انگلیس در امور داخلی ما همواره سخت و پشیمان کننده بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده حسن میرکاظمی معروف به «حسن رعیت» در ارتباط با پرونده اکبر طبری و بانک سرمایه گفت: این فرد در حال حاضر در زندان است و به لحاظ تادیه حقوق متصوره اگر لازم باشد تحت الحفظ کارها را در بیرون زندان انجام می‌دهد.

 سخنگوی قوه قضاییه در خصوص روند تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گفت: در خصوص تبادل زندانیان تفاهمی صورت پذیرفته است و تعدادی از زندانیان آزاد می‌شوند. آزادی اتباع‌مان اهمیت ویژه‌ای داشته و دارد. پول‌هایی که از ما به گروگان گرفته شده بود آزادسازی شد.

 

ستایش درباره آخرین وضعیت پرونده شهید آرمان علی‌وردی گفت: :پرونده ۸ متهم دارد، اتهامات مختلفی از جمله قتل، محاربه و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی در پرونده مطرح است. این پرونده با توجه به نواقصی که داشته و اهتمام برای رفع نواقص امیدواریم تا پایان مرداد ماه با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شود.

 

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده «پرشین خودرو» گفت: متهمین این پرونده مرتکب مشارکت در کلاهبرداری و پولشویی شدند. هیچگونه ارفاقی برای آنان در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: مرخصی برای ساماندهی وضعیت و شرایطشان داشتند که بتوانند حقوق افراد را مسترد کنند که با مبلغی که دو برابر رد مالشان بوده وثیقه گرفته شده و به مرخصی رفتند تا مبادرت برای بازگرداندن مطالبات مردم  کنند.

نظر شما:

security code