امیرمحمد شربتی ناوان، نفر پنجم کنکور گروه ریاضی و فنی سال ۱۴۰۲ در شهرستان تالش گفت:: اهل دهستان جوکندان تالش هستم، اما در شهر تالش بزرگ‌ شدم و تحصیل کردم. از سال هفتم تا دوازدهم متوسطه نیز مشغول به تحصیل در مدرسه میرزاکوچک خان (تیزهوشان) تالش بودم.

امیرمحمد شربتی ناوان چگونه رتبه برتر کنکور شد؟/احتمالا رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم
کلانشهر: نفر پنجم کنکور گروه ریاضی و فنی گفت: توصیه من به دانش آموزان این است که به موفقیت امید داشته باشند و بدانند که با تلاش، پشتکار، صبوری و توکل به خدا مطمئنا به نتیجه خواهند رسید.

امیرمحمد شربتی ناوان، نفر پنجم کنکور گروه ریاضی و فنی سال ۱۴۰۲ در شهرستان تالش اظهار کرد: اهل دهستان جوکندان تالش هستم، اما در شهر تالش بزرگ‌ شدم و تحصیل کردم. از سال هفتم تا دوازدهم متوسطه نیز مشغول به تحصیل در مدرسه میرزاکوچک خان (تیزهوشان) تالش بودم.

وی با اشاره به شغل پدر و مادرش، افزود: پدرم فارغ التحصیل دکترای حقوق خصوصی و وکیل پایه یک دادگستری است و مادرم هم مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش پزشکی دارد و در حال حاضر کارمند شبکه بهداشت تالش است.

حائز رتبه تک رقمی کنکور امسال، در پاسخ به این سوال که «آیا انتظار داشتید جزو ۱۰ نفر برتر کنکور باشید؟»، اضافه کرد: قبل از کنکور تلاشم این بود که رتبه زیر ۱۰ بیاورم؛ بعد از کنکور و قبل از اعلام نتایج هم احتمال می دادم بین رتبه های پنجم تا پانزدهم قرار بگیرم که خداروشکر نتیجه بهتر از آن چیزی شد که فکر می کردم.

شربتی با بیان اینکه روزهایی که در خانه بودم حدود ۱۰ ساعت مطالعه درسی داشتم، خاطرنشان کرد: روزهایی که مدرسه داشتیم یا ورزش می کردم، عملا ساعت مطالعه ام کمتر می شد، اما راز این موفقیت را در اراده، تلاش و پشتکار می دانم؛ البته این تلاش و پشتکار باید به صورت پیوسته و مستمر باشد تا نتیجه موثری داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه «دوست دارید در چه رشته ای در دانشگاه ادامه تحصیل دهید؟»، یادآور شد: علاقه شخصی بنده رشته ریاضیات است، اما احتمالا رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب خواهم کرد.

این گیلانی نخبه، با اشاره به نقش خانواده در کسب این موفقیت، عنوان کرد: بی شک خانواده ام هم در حمایت های مالی و تحصیلی و هم در حمایت های روحی و معنوی بسیار تاثیرگذار بودند؛ بطوریکه اگر در آزمونی نمره خوبی نمی گرفتم، آنها مرا تشویق می کردند و به بنده انگیزه و روحیه می دادند و این خود یکی از مهم ترین عوامل در رسیدن به موفقیت بنده بود.

وی در پایان خدا را شکر کرد که توانسته رتبه تک رقمی کنکور را کسب کند و افزود: امیدوارم بتوانم برای شهر، استان و کشورم افتخارآفرینی کنم. از خانواده و مدیر مدرسه تیزهوشان و اساتید عزیز و معلمان بزرگوار نیز بسیار تشکر می کنم که بسیار برای بنده زحمت کشیدند؛ البته توصیه من به دانش آموزان این است که به موفقیت امید داشته باشند و بدانند که با تلاش، پشتکار، صبوری و توکل به خدا مطمئنا به نتیجه خواهند رسید.