آتش به جان 5هکتار از پارک ملی خشکی ـ دریایی ثبت شده ی ایران

فیلم/شعله های آتش در پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر دوباره زبانه کشید


۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۱۶ چاپ

رئیس اداره پارک ملی بوجاق با بیان اینکه از مردم درخواست می کنیم از سرمایه ملی حفاظت کنند گفت: این دومین بار است که طی هفته های اخیر پارک ملی بوجاق دچار حریق شده است.

کلانشهر: رئیس اداره پارک ملی بوجاق از وقوع مجدد آتش سوزی در پارک ملی بوجاق طی هفته های اخیر خبر داد و گفت: به دستور فوری مدیرکل با حضور سریع یگان حفاظت محیط زیست و نیز همراهی نیروهای امدادی و اعضای ستاد بحران شهرستان، حریق در کمتر از ۲ ساعت مهار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، احسان باقری پور گفت: از ساعت ۱۹ روز پنج شنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۲، شاهد وقوع آتش سوزی مجددی در این پارک ملی بودیم که بلافاصله به دستور فوری مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گیلان، یگان حفاظت محیط زیست به منطقه اعزام شد که با همراهی نیروهای امدادی و آتش نشانی و سایر ارگانهای عضو ستاد بحران شهرستان، حریق در کمتراز ۲ ساعت مهار شد.
وی با بیان اینکه میزان خسارت و علل حادثه در دست بررسی است افزود: حدود ۵ هکتار از پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق در این منطقه مورد حریق واقع شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از مردم درخواست می کنیم از سرمایه ملی حفاظت کنند، افزود :این دومین بار است که طی هفته های اخیر پارک ملی بوجاق دچار حریق شده است.

گفتنی است پارک ملی بوجاق در منطقه‌ای حفاظت‌شده بندر کیاشهر گیلان قرار دارد. این منطقه نخستین «پارک ملی خشکی ـ دریایی» ثبت‌شده در ایران محسوب می‌شود و ۳۲۶۰ هکتار وسعت دارد. از این مقدار حدود ۱۶۰۰ هکتار آن محوطه دریایی، حدود ۱۶۰ هکتار محوطه تالابی و بقیه آن محوطه خشکی شامل زمین‌های ساحلی، جلگه‌ای و علفزار است.

این منطقه در شمال به دریای کاسپین قرار گرفته و از جنوب به بندر کیاشهر، از غرب به رودخانه اوشمک و شهر زیباکنار، از شرق به تأسیسات صدا و سیما در کنار روستای امیرکیاسر و از شمال تا عمق ۶ متری دریای کاسپین در منطقه کیاشهر ادامه پیدا می‌کند.

نظرات شما:

احسان 28 مرداد 1402 ساعت 03:05

حالا چرا روی فیلم آهنگ حماسی پخش میکنید لابد خیلی خوشحالید

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code