در پی انتشار گسترده ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی که «خرید خانه به اسم یک سگ» در تهران را نشان می‌داد، معاون دادستانی تهران می‌گوید مشاور املاکی که این ویدیو در دفترش ضبط شده «بازداشت» و دفتر مشاور املاک «پلمب» شده است.

کلانشهر: به گزارش فارس، رضا تبار، معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران گفته است که «دفتر مشاور املاکی که اقدام به عقد قرارداد فاقد اعتبار برای یک واحد آپارتمانی کرده بود، با دستور قضایی پلمب و فرد مشاور املاک نیز بازداشت شد.»

در چند روز گذشته ویدیویی از قولنامه و خرید یک آپارتمان در تهران توسط یک زن و شوهر به اسم سگ‌شان در شبکه‌های اجتماعی به شکل گسترده منتشر شد. در این ویدیو گفته شد که چون این خانواده وارثی ندارند، آپارتمان را به نام «چستر» سگ این خانواده خریده‌اند. در ویدیو دیده می‌شود که سگ خانواده پای قرارداد خرید این خانه انگشت می‌زند.

معاون دادستان تهران گفته این اقدام به لحاظ حقوقی «فاقد وجاهت و اعتبار» بوده، و آن را «سبب جریحه‌دار شدن احساسات انسانی جامعه» خوانده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: این اقدام در جهت قبح‌شکنی از ارزش‌های اخلاقی جامعه صورت گرفته است. به‌منظور حفظ حقوق شهروندان، این دفتر پلمب و فرد مشاور املاک نیز بازداشت شده است.

وی گفت: اقدام این مشاور املاک درخصوص موضوع یادشده، ضرورت بررسی صلاحیت‌های شغلی این فرد را محرز می‌سازد و بر همین اساس، پرونده این شخص از حیث چگونگی احراز شرایط تصدی مشاور املاک در صنف مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و اقدام قانونی برای سلب صلاحیت وی صورت می‌گیرد.