توضیح وزارت علوم درباره حذف رشته های مجسمه سازی و سینمای دانشگاه هنر از دفترچه ی انتخاب رشته کنکور

دفترچه کنکور درحال اصلاح است/رشته‌های هنر پس از بررسی به دفترچه بازمی‌گردد


۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۴ | کد خبر: ۳۵۷۶۳ چاپ

شب گذشته در برخی رسانه ها در مورد حذف تعدادی از رشته های «دانشگاه هنر تهران» در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ مطالبی منتشر شد که واکنش هایی نیز به دنبال داشت

دفترچه کنکور درحال اصلاح است/رشته‌های هنر پس از بررسی به دفترچه بازمی‌گردد
کلانشهر: سخنگوی وزارت علوم با یادآوری اینکه همواره دفترچه‌های انتخاب رشته آزمون‌های سراسری یک اصلاحیه دارند و رشته‌هایی که به هر دلیل ازقلم‌افتاده باشند پس از بررسی مجدد در اصلاحیه دفترچه وارد خواهند شد، گفت: اکنون سازمان سنجش درحال اصلاح دفترچه‌ها است و رشته‌هایی که در فهرست رشته‌های دانشگاه هنر تهران نیستند پس از بررسی به فهرست رشته‌ها اضافه خواهند شد.

به گزارش ایرنا، در پی این موضوع را از وزارت علوم پیگیری کرد. سخنگوی این وزارتخانه با رد این مساله، توضیح داد: معمولا در مسیر انتخاب کدرشته‌ها از دانشگاه و بررسی در دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم و در نهایت ارسال به سازمان سنجش آموزش کشور برای درج در دفترچه انتخاب رشته، برخی کدرشته‌ها ممکن است از قلم بیفتند و برخی نیز ممکن است برای درج در دفترچه دیر اعلام شوند.

علی شمسی پور افزود: به همین دلیل همیشه یک زمان برای اصلاحیه دفترچه ها به سازمان سنجش آموزش کشور داده می شود که رشته ها را با دانشگاه های مربوطه چک و اشکالات را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری امسال نیز اصلاحاتی دارد و اکنون در زمان اصلاح دفترچه هستیم که در نهایت در اصلاحیه، رشته های ازقلم‌افتاده هنر به فهرست اضافه خواهند شد.

نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پنج گروه آزمایشی ریاضی، انسانی، هنر، تجربی و زبان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۴ و ۱۵ تیرماه) در ۴۱۷ شهرستان و ۶۶۲ حوزه امتحانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به همراه ۱۹۵۵ حوزه با رقابت یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب برگزار شد. از این تعداد ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر (۶۱ درصد) زن و ۴۳۲ هزار و ۱۶ نفر (۳۹ درصد) مرد بودند.

نتیجه اولیه نوبت دوم آزمون سراسری جمعه شب ۲۰ مرداد و کارنامه و رتبه‌های داوطلبان نیز جمعه ۲۷ مرداد اعلام شد. رتبه‌های برتر نیز چهارشنبه (۲۵ مرداد) اعلام شدند.

حال نوبت به انتخاب رشته رسیده است؛ انتخاب رشته داوطلبان مجاز، از طریق سامانه جامع آزمون سراسری برای همه گروه‌های آزمایشی از فردا (سه‌شنبه ۳۱ مرداد) آغاز می شود و تا شنبه آینده (چهارم شهریور ماه) ادامه خواهد داشت.