خبر هوای گیلان را داشته باشید

 هوای آخر هفته ی گیلان چگونه است


۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۳۶ | کد خبر: ۳۵۷۶۴ چاپ

سمانه نگاه کارشناس هواشناسی به برنجکاران گیلان توصیه کرد از ساعات گرم باقی مانده برای درو و جمع‌آوری محصول‌شان استفاده کنند

 هوای آخر هفته ی گیلان چگونه است
اختصاصی کلانشهر: نگاه در گفت وگو با کلانشهر توضیح داد: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی تا روز پنج شنبه دوم شهریورماه استقرار جوی غالبا پایدار را در سطح استان گیلان خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی افزود: طی این مدت آسمان استان صاف تا نیمه ابری و با وزش باد همراه است.

نگاه، باد جنوبی را بویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها، موقتی و شدید توصیف کرد و گفت از نظر دمایی هم افزایش نسبی دما را تا روز پنج شنبه در گیلان خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی اضافه کرد: همچنین طی این مدت گاهی با شکل گیری ناپایداری‌ها به شکل موقتی شرایط برای رگبار و رعد و برق به صورت پراکنده به خصوص در ارتفاعات و دامنه‌ها مهیا می‌شود.

نگاه در ادامه پیش بینی وضعیت هوای روزهای آینده افزود: به تدریج از پنج شنبه عصر و شب با نفوذ سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات شرایط برای ابرناکی و مه آلوده شدن هوا، کاهش دما، بارندگی، وزش باد و رعد و برق بویژه طی روزهای جمعه و شنبه مهیا خواهد شد.

او دریای کاسپین را 2 روز آینده برای انجام فعالیت‌های دریایی مناسب دانست.

این کارشناس هواشناسی در پایان گفت: با توجه به پایداری جو تا روز پنج شنبه، به شالیکاران توصیه می‌شود نسبت به درو و برداشت محصول خود اقدام کنند.


 توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.