حبیب الله پورسیفی بازیگر و کارگردان پیشکسوت گیلان درگذشت

خداحافطی با «حبیبِ» تاتر گیلان


۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۵:۳۱ | کد خبر: ۳۵۷۸۸ چاپ

او که به حبیب پورسیفی مشهور بود علاوه بر بازیگری تاتر در سینما و تلویزیون هم نقش آفرینی کرد و در کنار اینها شغل معلمی هم داشت.

خداحافطی با «حبیبِ» تاتر گیلان
اختصاصی کلانشهر: حبیب الله پورسیفی بازیگر و کارگردان شناخته شده‌ی گیلان که سال‌ها ریاست انجمن نمایش استان را هم برعهده داشت، درگذشت.

او که به حبیب پورسیفی مشهور بود علاوه بر بازیگری تاتر در سینما و تلویزیون هم نقش آفرینی کرد و در کنار اینها شغل معلمی هم داشت.
از پوریوسفی که متولد ۱۳۲۳رشت بود به عنوان بخشی از تاریخ تئاتر گیلان هم یاد می شد.
از جمله آثاری که پورسیفی در آنها نقش آفرینی کرده می توان به فیلم داستانی یاور(۱۳۷۲)، شوق خفاشان(۱۳۷۳)، فیلم سینمایی خدا می آید(۱۳۷۴)
داستانی روایت عاشورا(۱۳۸۰)، سریال آواز مه(۱۳۸۱)، سریال فردا روشن است(۱۳۸۸)، سریال عاقل محله(۱۳۸۸)،فیلم داستانی نقش فرش(۱۳۹۱)فیلم داستانی این باران با آن باران فرق دارد (۱۳۹۲)، فیلم داستانی وارث(۱۳۹۲)، سریال نقطه صفر(۱۳۹۳)، فیلم داستانی درخت چشمه(۱۳۹۳)، فیلم سینمایی در دنیای توساعت چند است(۱۳۹۳)، فیلم سینمایی باران اسیدی(۱۳۹۳)، نماز باران، راز سنگ کبود را نام برد
حوزه هنری گیلان ۲۳ فروردین 1401 برنامه «شکرانه حضور» که پاسداشت حدود نیم قرن فعالیت این پیشکسوت تئاتر گیلان بود را با حضور شماری از هنرمندان و مدیران استانی برگزار کرد. (بیشتر بخوانید)

در این مراسم مستند «روزگار حبیب» که به زندگی هنرمند پیشکسوت گیلان می پرداخت به کارگردانی محمد پورجعفری برای حاضران پخش شد.

رضا حقی کارگردان تاتر گیلان همان ایام با اشاره به بزرگداشت پورسیفی نوشت: حبیب پور سیفی هنرمندی است که با جرأت می‌توان گفت مثل او در تئاتر استان به اندازه انگشتان یک دست هم نداریم. کسی که پنج نسل تئاتری استان به احترام او از جای خود بلند می‌شوند. اسم او را به حق حبیب گذاشته‌اند. حبیب مترادف یار و محبوب است. او یار، محبوب و معلم هنرمندان تئاتر استان است. (بیشتر بخوانید)
undefined
مراسم تشییع این هنرمند فردا صبح از مجتمع خاتم الانبیا رشت به سمت مزارش برگزارمی‌شود.

نظر شما:

security code