مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تا اواخر هفته آینده پرداخت مرحله جدید وام 20 میلیون تومانی به مستمری‌ بگیران آغاز و از طریق سامانه متمرکز و بدون نیاز به مراجعه حضوری به 40 هزار نفر از بازنشستگان که واجد شرایط هستند، پرداخت می‌شود.

موعد واریز وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان مشخص شد

کلانشهر: میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: هم‌اکنون بالغ بر 133 پروژه عمرانی در کل کشور در حال اجرا داریم که بخش عمده این پروژه‌ها، طرح‌های توسعه، ایجاد یا افزایش ظرفیت مراکز درمانی سازمان است. از سال 1400 بخش بزرگی از این پروژه‌ها افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده، بخشی کلنگ‌زنی شده و بخشی نیز در حال ساحت و اجرا است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: امسال برای ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی، بالغ بر 9500 میلیارد تومان منابع ریالی پیش‌بینی کرده‌ایم که انشالله هزینه خواهد شد. این عدد در قبل از آغاز این دولت، حدود 4 هزار میلیارد تومان بود و بر این اساس می‌توان گفت اعتبار اختصاص‌یافته به ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در این دولت، بیش از دو برابر رشد کرده است.

 

موسوی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد پرداخت وام به بازنشستگان تأمین‌اجتماعی گفت: تا اواخر هفته آینده، پرداخت مرحله جدید وام 20 میلیون تومانی به مستمری‌بگیران آغاز و از طریق سامانه متمرکز و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به 40 هزار نفر از بازنشستگان عزیز که واجد شرایط هستند، پرداخت می‌شود.