بعد از واکنش های منفی به خبر حضور امیرحسین ثابتی به عنوان استاد دانشگاه شریف

کلاس مجری صداوسیما و عضو جبهه پایداری در دانشگاه شریف فعلا معلق شد


۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۵۲ | کد خبر: ۳۵۹۲۰ چاپ

کلاس امیرحسین ثابتی، مجری برنامه تلویزیونی جهان آرا و عضو جبهه‌پایداری که قرار بود برای دانشجویان ورودی‌ 1402 در دانشگاه شریف درس «انقلاب اسلامی» ارائه بدهد فعلا در سامانه دانشگاه به حالت تعلیق درآمده است. در عین حال این چهره سیاسی نوشته است: چرا منتقدانش در برابر تدریس زبان انگلیسی عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف تعجب نمی کنند؟

کلاس مجری صداوسیما و عضو جبهه پایداری در دانشگاه شریف فعلا معلق شد
کلانشهر: از ساعاتی پیش خبر ارائه درس توسط امیرحسین ثابتی، مجری برنامه جهان آرا و عضو جبهه‌پایداری در دانشگاه شریف با تعجب بسیاری همراه شده است. بویژه آنکه طی روزهای اخیر خبر اخراج اساتید شناخته شده و قدیمی از دانشگاه های مختلف ایران به گوش می رسد.

این چهره سیاسی که اظهار نظراتش طی دو سال اخیر همواره منتقدانی داشته در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) و کانال تلگرامی اش نوشت:صبح امروز تعدادی از اکانت های فیک توییتر، کانال های اصلاح طلب و ضدانقلاب پروژه مشترکی را شروع کردند؛ چرا امیرحسین ثابتی قرار است از مهرماه در دانشگاه شریف درس انقلاب اسلامی را تدریس کند؟

در این باره نکاتی وجود دارد که به ترتیب به آنها اشاره خواهم کرد:

1. چرا نباید در دانشگاه شریف تدریس کنم؟ مگر قرار است با 15 سال تحصیل در رشته علوم سیاسی از مقطع لیسانس تا فوق لیسانس و دکترا، بروم فیزیک کوانتوم درس بدهم؟ دقیقا در رشته ای که در بهترین دانشگاه های این کشور درسش را تا عالی ترین مقطع خوانده ام، قرار است برای دانشجویان کارشناسی درس بدهم. قبل از این هم در دانشگاه های دیگر تدریس داشتم. کجای این اتفاق عجیب و غریب است؟ اگر کسی بخواهد درس انقلاب اسلامی بدهد باید دقیقا چه کاری دیگری انجام بدهد که من انجام نداده ام؟

2. در طول دوره تحصیلم، با بهترین اساتید علوم سیاسی و تاریخ سر و کله زده ام. از از منتهی الیه اساتید انقلابی تا منتهی الیه اساتید ضدانقلاب. حرف همه آنها را درباره تاریخ و سیاست شنیده ام. علاوه بر آن سالها در حوزه تاریخ به خصوص تاریخ پهلوی و انقلاب اسلامی مطالعه داشتم. تقریبا تمام حرفها، مقالات، مستندها و مطالب تولید شده تاریخی از طیف های مختلف را دیده و خوانده ام. علاوه بر اینها در سالهای گذشته در حوزه تاریخ شفاهی نیز مفصل کار کرده ام، چندسال در مرکز اسناد انقلاب اسلامی در حوزه تاریخ پژوهشگری کرده ام، اسناد تاریخی را خوانده ام. حدود یک سالی هم هست که یک کتابفروشی تخصصی در حوزه تاریخ و سیاست تاسیس کرده ام و بخش زیادی از وقتم را صرف این کار کرده ام. لذا باز هم می پرسم اگر کسی بخواهد درس انقلاب اسلامی بدهد باید دقیقا چه کاری دیگری انجام بدهد که من انجام نداده ام؟

3. ضمنا بنده هیات علمی دانشگاه شریف نیستم. قرار است به عنوان استاد مدعو، هفته ای دو ساعت در رشته ای که درسش را خوانده ام، تدریس کنم. لذا ارتباط این مساله را با اخراج فلان استاد از این دانشگاه متوجه نمی شوم. چون نه قرار است رشته او را درس بدهم و نه قرار است در دانشگاه شریف هیات علمی شوم.

4. البته می دانم کسانی که پشت این پروژه هستند نه این توضیحات برایشان قانع کننده است نه به دنبال قانع شدن هستند. وگرنه چطور تدریس یک فارغ التحصیل علوم سیاسی در رشته انقلاب اسلامی برایشان عجیب است اما در برابر تدریس زبان انگلیسی عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف تعجب نمی کنند و حتی برایشان مساله نیست؟ البته طبیعی است چون قبلا رییس جمهوری با مدرک تقلبی رو کرده بودند!

5. مساله چیز دیگری است. آنها از «اثرگذاری» بنده حقیر ناراحتند. اهمیتی هم ندارد چون این تازه اول کار است...

فعلاً نام ثابتی از سامانه دانشگاه شریف برداشته شد

در همین ارتباط کانال تلگرامی روزنامه دانشگاه شریف نوشت: نام استاد درس انقلاب اسلامی که قرار بود با تدریس امیرحسین ثابتی ارائه شود، «فعلاً از سامانه برداشته شد»

نام استاد درس گروه ۱۶ انقلاب اسلامی با کد ۳۷۶۲۶ که قرار بود ویژه ورودی‌های ۴۰۲ و با تدریس «امیرحسین ثابتی» ارائه شود، فعلاً از روی سامانه edu برداشته شد و ظرفیت درس هم منفی یک نوشته شده که به معنی معلق بودن کلاس است.

اینکه ثابتی هم به جرگه اساتید دانشگاهی آنهم در دانشگاه معتبری به نام صنعتی شریف می پیوندند یا خیر طی روزهای آینده مشخص می شود.

نظر شما:

security code