فوت یک زندانی اعتراضات در بیمارستان نوشهر؛

جسد «جواد روحی» برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی ارسال شد


۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۸:۱۴ | کد خبر: ۳۶۰۶۰ چاپ

جواد روحی از زندانیان حاضر در ندامتگاه نوشهر با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد. اما بامداد پنجشنبه به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد اما ساعاتی بعد درگذشت.

جسد «جواد روحی» برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی ارسال شد
کلانشهر: به گزارش خبرگزاری میزان براساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد، ساعت ۳:۴۵ بامداد پنج‎شنبه، ۹ شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد.

پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند.

روابط عمومی زندان‌نوشهر در این رابطه گفته است: درباره فوت جواد روحی دستور قضایی، پرونده تشکیل و به شعبه اول بازپرسی ارجاع شده است و دادستان نوشهر به همراه بازپرس، با حضور در زندان از هم بندیان متوفی در مورد وی سوال کرده‌اند.

با دستور قضایی مقرر شده است دوربین‌های مدار بسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی متوفی از جمله یادداشت‌ها و دارو‌های وی مستندسازی شود.

جسد متوفی برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم‎شناسی به پزشکی قانونی ارسال شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه‎گیری اقدام شده است.

جواد روحی با حکم دادگاه ساری به اعدام محکوم شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود. 

گفتنی است جواد روحی 35 ساله اهل آمل که 31 شهریور 1401 در نوشهر بازداشت شد با اتهام سوزاندن قرآن و تخریب اموال عمومی به ۳ بار اعدام و سایر مجازات‌ها محکوم شده بود. اما دوم خردادماه 1402 با پذیرش فرجام‌خواهی در شعبه نهم دیوان عالی کشور رای سه بار اعدام او و سایر مجازت‌ها نقض شد و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض دادگاه انقلاب ساری ارجاع داده شد.