بعد از انتشار عکسی از جواد روحی که به دلیل اتهامات در حال رسیدگی از سال گذشته در زندان به سر می برد،قوه قضائیه در خبری اعلام کرد که عکس زندانی روی تخت بیمارستان مربوط به قبل از زندان است.

تصویر منتشر شده از جواد روحی در بیمارستان قدیمی است/متهم سابقه تشنج و بستری داشته
 کلانشهر: خبرگزاری میزان ارگان رسانه ای قوه قضائیه نوشت: پیگیری‌ها نشان می‌دهد تصویر منتشر شده از جواد روحی، عکسی قدیمی و مربوط به زمان قبل از بازداشت این فرد و خارج از زندان است.

به گزارش میزان، در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در بیمارستان، تصویری از وی در فضای مجازی منتشر شده و ادعا شده است که این تصویر مرتبط به بستری شدن اخیر وی در بیمارستان است که منجر به فوت متهم شد.(بیشتر بخوانید)
جواد روحی

این در حالی است که پیگیری‌های خبرگزاری میزان نشان می‌دهد تصویر منتشر شده هرچند متعلق به جواد روحی است، اما عکسی قدیمی و مربوط به زمان قبل از بازداشت این فرد و خارج از زندان است.

تصاویر لباس شخصی وی هم گویای همین موضوع است.

طبق اعلام بهداری زندان، روحی قبل از بازداشت و ورود به زندان در سال‌های گذشته چند بار سابقه تشنج و بستری در بیمارستان را داشته است.

گفتنی است جواد روحی 35 ساله اهل آمل که 31 شهریور 1401 در نوشهر بازداشت شد با اتهام سوزاندن قرآن و تخریب اموال عمومی به ۳ بار اعدام و سایر مجازات‌ها محکوم شده بود. اما دوم خردادماه 1402 با پذیرش فرجام‌خواهی در شعبه نهم دیوان عالی کشور رای سه بار اعدام او و سایر مجازت‌ها نقض شد و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض دادگاه انقلاب ساری ارجاع داده شد.