قوه قضاییه در اطلاعیه ای تاکید کرد: انجام هرگونه مصاحبه و اطلاع‌رسانی درباره پرونده‌های قضایی و اتهامات متهمان و نحوه دستگیری آنان قبل از هماهنگی با مقامات قضایی ممنوع است

میزان: انتشار تصاویر لحظه بازداشت برخی از متهمان با هماهنگی قوه قضائیه نبوده است
کلانشهر: اخیرا تصاویری از لحظه بازداشت برخی از متهمان در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده که با هماهنگی قضایی نبوده است.

 طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، طی هفته‌های گذشته تصاویری از لحظه بازداشت برخی متهمان در بعضی رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده (بیشتر بخوانید) که انتشار آن‌ها عمدتا بدون هماهنگی قضایی صورت گرفته است.

در پایان این اطلاعیه امده است:انجام هرگونه مصاحبه و اطلاع‌رسانی درباره پرونده‌های قضایی و اتهامات متهمان و نحوه دستگیری آنان قبل از هماهنگی با مقامات قضایی ممنوع است.

 گفتنی است دستگیری‌ مهدی یراحی خواننده پاپ  روز دوشنبه، ششم‌شهریورماه ۱۴۰۲ پس از انتشار ترانه «روسریتو» با انتشار سه‌عکس از او حین دستگیری همراه شد.

عکس‌هایی که انتقادات بسیاری برانگیخت و شائبه نقض ماده ۹۱ قانون آیین دادرسی کیفری را ایجاد کرد. ماده‌ای که در آن چنین آمده است: «تحقیقات مقدماتی به‌صورت محرمانه صورت می‌گیرد مگر در مواردی که قانون به نحو دیگری مقرر نماید. کلیه اشخاصی که در جریان تحقیقات مقدماتی حضور دارند، موظف به حفظ این اسرار هستند و در صورت تخلف، به مجازات جرم افشای اسرار شغلی و حرفه‌ای محکوم می‌شوند.