نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به زودی تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون فوتبال ایران و عربستان امضا می‌شود که طی آن ممنوعیت‌ها در کمیته اجرایی AFC لغو می‌شود تا تیم‌های عربستانی بتوانند به ایران بیایند و تیم‌های ایرانی هم به عربستان بروند.

قنبرزاده: تیم های عربستانی به ایران می آیند/ مشکل VAR با کمک دولت حل شد

کلانشهر: منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال امروز (جمعه) در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به حل شدن مشکل میزبانی تیم‌های ایرانی از نماینگان عربستان برای مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیااظهار داشت: مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران با رییس فدراسیون عربستان دیپلماسی را آغاز کردند که این ماجرا حتی به وزرای امور خارجه دو کشور رسید، آنچه که من اطلاع دارم این تفاهم نامه بزودی اجرا می شود، به زودی تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون فوتبال ایران و عربستان امضا می‌شود که طی آن ممنوعیت‌ها در کمیته اجرایی AFC لغو می‌شود تا تیم‌های عربستانی بتوانند به ایران بیایند و تیم‌های ایرانی هم به عربستان بروند.

 

وی افزود:رییس فدراسیون فوتبال برای ملاات با نمایندگان فیفا به کشور استرالیا سفر کرد و یکی از دستاوردهای بزرگ وی پایان دادن به برگزاری مسابقات نمایندگان ایران با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث بود، اتفات بسیار خوبی در این زمینه افتاد که باعث خواهد شد در آینده‌ای نزدیک تیم‌های ایران با رقبای خود در کشورمان بازی کنند.

 

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درباره ورود VAR به ایران گفت: اتفاقات خوبی در این زمینه در حال رخ دادن بود اما شیطنت‌هایی از داخل ایران انجام شد که باعث شد این اتفاق بزرگ صورت نگیرد، یک شرکت معتبر قرارداد پنج‌ ساله‌ای را با فدراسیون فوتبال به امضا رسانده بود. این قرارداد به مدت پنج سال اعتبار داشت، و متن توافقنامه و قرارداد را آماده کرده‌ بودیم تا اجرایی شود اما متاسفانه از داخل ایران و یا شرکت‌های رقبا اطلاعاتی را دادند که بیشتر از ۱۰ درصد قطعات این شرکت آمریکایی است و به همین علت اجازه ندادند تا وارد ایران شود، شرکت مورد نظر مجوز ابتدایی را گرفته بود اما تمدید نشد. این شیطنت خیانت به فرد نبود؛ خیانت به فوتبال کشور بود. اگر این اتفاق صورت نمی‌گرفت VAR در ایران بود.

 

قنبرزاده تصریح کرد: پیگیری‌های خوبی از طریق رییس فدراسیون فوتبال صورت گرفته است، تا هر چه سریع‌تر کمک داور ویدیوئی وارد فوتبال ایران شود. از طریق وزارت ورزش و جوانان مکاتباتی را با معاونت اول ریاست جهوری صورت گرفته است واولین اقدام پس از حضور کیومرث هاشمی به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان در بحث کمک داور VAR بود.

 

وی اعلام کرد: جناب آقای مخبر معاون اول رییس جمهور موافقت کردند ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو برای خرید VAR در هفت ورزشگاه دولتی هزینه شود، این پولی که اختصاص داده شده است برای فدراسیون فوتبال نیست،برایتان مثال می‌زنم، ورزشگاه آزادی ، استادیوم دولتی است که زیر نظر شرکت توسعه و اماکن ورزشی فعالیت می‌کند، ورزشگاه آزادی برای میزبانی بازی‌های خود اجاره دریافت می‌کند و به طور حتم پس از تجهیز شدن به کمک داور ویدیوئی اجاره خود را برای میزبانی مسابقات افزایش خواهد داد.

 

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: ورزشگاه‌هایی نیز هستند که دولتی نیستند و البته برای بخش خصوصی هستند. این ورزشگاه‌ها مشکل مالی ندارند. مهدی تاج با فدراسیون بین‌المللی فوتبال رایزنی کرده است که فیفا شرکتی را به ما معرفی کند تا این پروژه را به طور کامل در ایران انجام بدهد.