واردکنندگان، برنج ایرانی می‌خرند!


۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۹:۲۸ | کد خبر: ۳۶۱۱۳ چاپ

کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، سبب شد که سال گذشته حجم قابل توجهی از برنج ایرانی در انبارها روی دست کشاورزان بماند و حالا انجمن واردکنندگان برنج ایران برای خرید برنج ایرانی از کشاورزان وارد عمل شد‌ه است.

واردکنندگان، برنج ایرانی می‌خرند!
کلانشهر: انجمن واردکنندگان برنج ایران اقدام خود را در راستای حمایت از تولید داخلی و کشاورزان ایرانی فعال در حوزه برنج همچنین کمک به کنترل بازار، آمادگی خود را جهت خرید برنج داخلی به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.
انجمن واردکنندگان برنج طی مکاتبه رسمی با خانی نوذری، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در راستای ارائه پیشنهادات مرتبط با تنظیم بازار برنج اعلام کرد به منظور کنترل بازار و حمایت از تولید داخلی و کشاورزان ایرانی کمیته خرید برنج داخلی این انجمن نسبت به خرید برنج تولیدشده در استان‌های شمالی کشور اقدام خواهد کرد. طبق اعلام انجمن واردکنندگان برنج با وجود انفکاک مأموریت تجارت و واردات برنج از حوزه خرید داخلی و تولید، در راستای سرعت‌بخشی و اجرای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازار برنج با توجه به فعالیت برخی از اعضای انجمن در امر خرید برنج داخلی طی سنوات گذشته «کمیته خرید برنج داخلی» در انجمن واردکنندگان با اعتبار کف 200 میلیارد تومان به طور مستمر نسبت به خرید برنج ایرانی در قالب برندهای مشخص و شناسنامه‌دار اقدام می‌کند که می‌تواند تا میزان 1000 میلیارد تومان نیز  افزایش پیدا کند. گفتنی است این اقدام با همکاری و تعامل وزارت جهاد کشاورزی در فصل برداشت برنج داخلی و ممنوعیت واردات برنج از جانب انجمن واردکنندگان با هدف حمایت از تولیدکننده و کشاورز ایرانی همچنین کنترل بازار و ساماندهی تجارت برنج در کشور صورت می‌گیرد.