خبر هوای گیلان را داشته باشید

هشدار سطح نارنجی هواشناسی گیلان/ به رودخانه، دریا و کوه نروید


۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۳:۵۰ | کد خبر: ۳۶۳۱۲ چاپ

کارشناس هواشناسی به کلانشهر گفت: با توجه به شدت بارش‌ها از ظهر فردا تا ظهر دوشنبه می‌تواند منجر به آب گرفتگی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال رانش و لغزش زمین شود.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی گیلان/ به رودخانه، دریا و کوه نروید
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت هوای استان به کلانشهر گفت: براساس هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان گیلان از ظهر فردا یکشنبه نوزدهم شهریورماه با تقویت ناپایداری‌ها بر شدت بارش‌ها در سطح استان گیلان افزوده خواهد شد؛ بنابراین به تناوب بارندگی و وزش باد برخی مناطق شدید، پاره‌ای نواحی موقتی خیلی شدید مورد انتظار است.

نگاه افزود: علاوه بر این رعد و برق و احتمال تگرگ هم از پیامدهای فعالیت این سامانه بارشی در سطح استان گیلان است.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: با تقویت جریانات شمالی انتظار می رود تا روز دوشنبه کاهش 3 تا 5 درجه‌ای دمای هوا را در سطح استان گیلان شاهد باشیم.

نگاه با اشاره به پیش بینی بارندگی در آخرین روزهای تابستان گفت:شدت بارش‌ها از ظهر فردا تا ظهر دوشنبه می‌تواند منجر به آب گرفتگی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال رانش و لغزش زمین شود.

او توصیه کرد طی این مدت از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز شود و همچنین به مسافران توصیه می‌کنیم که از برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند و کوهنوردان هم طی این مدت فعالیت‌ کوهنوردی نداشته باشند.

نگاه در پایان گفت: طی این مدت دریای کاسپین هم با حداکثر ارتفاع موج 3 متر برای انجام فعالیت‌های دریایی اعم از امور بندری و گردشگری، ساحلی و شنا نامناسب خواهد بود.

 توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید.