شکار بی‌رحمانه آهو با موتورسیکلت!


۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۷ | کد خبر: ۳۶۳۷۳ چاپ

مسئول پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق شاهرود از دستگیری شکارچی آهوهای این پناهگاه حیات وحش خبر داد.

شکار بی‌رحمانه آهو با موتورسیکلت!

کلانشهر: علیرضا دزیانیان ۲۰ شهریورماه در جمع خبرنگاران از دستگیری یک شکارچی متخلف در پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق خبر داد و اظهار کرد: با تلاش نیروهای حفاظت محیط زیست و محیط بانان پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق این شکارچی دستگیر و تجویل مراجع قضایی شد.

مسئول پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق شاهرود از کشف لاشه یک آهوی وحشی از این شکارچی غیرمجاز خبر داد و تصریح کرد: این آهوی شکار شده یک ماده آهو بوده است.

دزیانیان  همچنین از کشف و ضبط یک دستگاه موتورسیکلت از این شکارچی خبر داد و افزود: به دنبال دستگیری این شکارچی غیرمجاز، وی با حکم مرجع قضایی راهی زندان شد.

مسئول پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق شاهرود یادآوری کرد: جریمه نقدی شکار یک راس آهوی وحشی ماده ۷۵ میلیون تومان است.

متاسفانه شکار آهو با موتورسیکلت یکی از روش های مرسوم و ظالمانه شکار حیات وحش و از جمله آهو در کشور و از جمله استان سمنان است.

در ان روش ناجوانمردانه، شکارچیان متخلف پس از تعقیب طولانی‌مدت آهو با موتورسیکلت و دواندن آنها تا حد مرگ، به شکار آنها مباردت می‌ورزند. آهوها معمولا بنا به طبیعت خود در حین تعقیب توسط سرنشینان موتورسیکلت های پرقدرت، فرار کرده اما بعد از چند کیلومتر فرار و تعقیب، ناچار خسته و ناتوان شده و شکارچیان در این مواقع، به شکار و یا زنده گیری آنها دست می زند.

کالبدشکافی های پیشین در اینگونه شکارها گویای این است که آهوها به دلیل دویدن های زیاد و متعدد و تعقیب از سوی موتورسیکلت ها دچار پارگی طحال و پرخونی ریه شده و سرانجام در برابر موتورسیکلت های شکارچی ناچار به تسلیم و متعاقب آن مرگ می‌شوند.

شهرستان های مختلفی از استان پهناور سمنان از جمله سمنان، دامغان، شاهرود، سرخه و...از دیرباز زیستگاه گونه های متعددی از آهو بوده و هستند.

 

نظر شما:

security code