روشن نیست رونالدو و دیگر همبازیانش که قرار است سه شنبه 28 شهریوربرای برگزاری دیداری در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس قرار بگیرند بتوانند به اینستاگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی وصل شوند یا خیر. مگر اینکه برای آنها شرایطی ویژه تر از شهروندان ایرانی درنظر گرفته شود و اینترنت پرسرعت و بدون فیلتر در اختیارشان قرار دهند تا متوجه شرایط اسفبار اینترنت در ایران نشوند.

اول اینستاگرام رونالدو را در ایران وصل کنید بعد به فکر تبلیغ مثبت برای 680میلیون فالورش باشید
اختصاصی کلانشهر: در حالی که اینستاگرام مانند اکثر پلتفرم‌های خارجی در ایران فیلتر است اما مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به سفر کریستیانو رونالدو بازیکن النصر به تهران گفت: رونالدو که قرار است برای بازی به تهران سفر کند، با بیش از ۶۸۰ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام پربیننده‌ترین صفحه مجازی را دارد و از این روی سفر او به تهران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است چون ما به دنبال تعامل با مجموعه‌های بین‌المللی فوتبال هستیم.

گویا آقای تاج فراموش کرده که نه تنها اینستاگرام که تلگرام، توئیتر، واتساپ، فیسبوک و دیگر پلتفرم‌های خارجی اینترنتی هم در ایران فیلتر است. 

اساسا روشن نیست رونالدو و دیگر همبازیانش که قرار است سه شنبه 28 شهریوربرای برگزاری دیداری در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس قرار بگیرند بتوانند به اینستاگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی وصل شوند یا خیر. مگر اینکه برای آنها شرایطی ویژه تر از شهروندان ایرانی درنظر گرفته شود و اینترنت پرسرعت و بدون فیلتر در اختیارشان قرار دهند تا متوجه شرایط اسفبار اینترنت در ایران نشوند. که اگر چنین نشود شاهد حواشی زیادی مانند سفر بدون اینترنت بازیکنان تیم ملی روسیه به ایران در سال گذشته خواهیم بود. بازیکنان روسیه بعد از خارج شدن از ایران درباره وضعیت ناامیدکننده اینترنت در ایران با رسانه‌های مختلف کشورشان به گفت وگو نشستند و از این موضوع تعجب کردند.

طبیعتا چنین مشکلی برای بازیکنی مانند رونالدو که کوچکترین واکنش‌هایش در کسری از ساعت در رسانه‌های رسمی و شبکه های اجتماعی جهان بازتاب وسیعی پیدا می‌کند نام ایران را با پدیده‌ی منفی تازه در جهان گره خواهد زد.