طاووسک پرنده زیبا و منحصر بفرد تالاب‌های شمال بوده که در سایر زیستگاه‌های کشور نیز دیده شده و در زمره پرندگان حفاظت شده و شکار ممنوع کشور قرار دارد

کلانشهر: سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مرزی آستارا از تیمار و رهاسازی یک قطعه طاووسک در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا خبر داد.

به گزار‌ش روابط‌عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان گیلان «محمدرضا سلامی ریک »در جریان رهاسازی این پرنده‌ زیبا اظهار داشت: مامورین یگان محیط‌زیست در پی گزارش یکی از دوستداران طبیعت مبنی بر عدم توانایی طاووسک برای‌پرواز با مراجعه به منزل وی پرنده مصدوم را جهت درمان به پاسگاه طبیعت گردی آستارا انتقال دادند.
وی اظهار داشت: طاووسک مصدوم به مدت چند روز در پناهگاه حیات وحش نگهداری و پس از تیمار و معاینه آن توسط تکنسین دامپزشکی اداره محیط‌زیست آستارا و همچنین اطمینان خاطر از بهبودی و سلامت پرنده، در صبحگاه روز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۲در طبیعت و آبگیرهای حیات وحش لوندویل رهاسازی شد.
«سلامی» در ادامه افزود :خوشبختانه در سال های اخیر با مشارکت شهروندان و جوامع محلی استان گیلان، حفاظت از محیط زیست و حیات وحش ملموس تر از گذشته بوده و مردم طبیعت دوست شهرستان مرزی آستارا نیز با توجه به علاقه زیادی که نسبت به طبیعت و گونه های جانوری دارند همواره در حوزه های مختلف زیست محیطی پیشگام و همکاری صمیمانه ای در تحویل پرندگان مصدوم با اداره محیط‌زیست شهرستان دارند.

طاووسک پرنده زیبا و منحصر بفرد تالاب‌های شمال بوده که در سایر زیستگاه‌های کشور نیز دیده شده و در زمره پرندگان حفاظت شده و شکار ممنوع کشور قرار دارد.