مالزی به جای تیم ملی فوتبال ایران به قطر رفت؛

کابوس کارت زرد: حذف قطعی ایران از المپیک!


۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۵۷ | کد خبر: ۳۶۴۳۰ چاپ

تیم فوتبال امید ایران از رسیدن به مرحله نهایی انتخابی المپیک ۲۰۲۴ باز ماند.

کابوس کارت زرد: حذف قطعی ایران از المپیک!
کلانشهر: تیم فوتبال المپیک ایران پس از کسب ۶ امتیاز در گروه E مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا و المپیک ۲۰۲۴ و شکست در دیدار روز سه‌شنبه مقابل ازبکستان، در رده دوم جدول قرار گرفت تا صعودش به دور بعد به اما و اگر بکشد و در نهایت هم بخاطر کارت زرد، از صعود باز ماند.

ملی پوشان امید ایران پس از اینکه سه امتیاز دیدار با هنگ کنگ حذف شد، با ۳ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۳ امیدوار به صعود بودند، اما بخاطر اخطارهای بیشتر نسبت به مالزی، تیم دوم گروه H نتوانستند به دور بعد برسند.

تیم‌های زیر ۲۳ سال اردن، کره جنوبی، ویتنام، ژاپن، ازبکستان، عراق، امارات، تایلند، استرالیا، عربستان سعودی و اندونزی به‌عنوان صدرنشین به مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا راه یافتند که علاوه بر این ۱۱ تیم و قطر به‌عنوان میزبان، چهار تیم کویت، چین، تاجیکستان و مالزی هم موفق شدند به‌عنوان تیم برتر دوم صعودشان را قطعی کنند و ایران نتوانست در این جمع قرار بگیرد.


شاگردان رضا عنایتی که در صورت زدن حتی یک گل بیشتر در دیدار مقابل افغانستان می‌توانستند بالاتر از مالزی قرار بگیرند و به دور گروهی جام ملت‌های آسیا برسند و به کسب سهمیه المپیک پاریس امیدوار بمانند، به این مهم دست پیدا نکردند و از سوی دیگر کارت زردهای پرشمار و بی‌دلیلی دریافت کردند که موجب شد نتوانند سهمیه بگیرند.

با توجه به اینکه در جدول گروه‌های ۴ تیمی، نتایج تیم‌ها مقابل قعرنشین حذف می‌شد و مورد محاسبه قرار نمی‌گرفت، شرایط تیم امید ایران در گروه E با تیم مالزی در گروه H کاملا برابر بود، اما اخطارها کاری کرد تا شاگردان عنایتی پایین‌تر از مالزی قرار بگیرند.

جدا از اینکه صعود کویت، چین و تاجیکستان بخاطر کسب ۴ امتیاز به‌عنوان تیم دوم برتر قطعی شد، امیدهای ایران و مالزی پس از حذف نتایج تقابل با قعرنشینان دور گروهی، مثل هم ۳ امتیاز با تفاضل گل مثبت ۳ کسب کردند و هر کدام هم ۴ گل زده و یک گل خورده داشتند تا در این شرایط، کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم صعود کننده را با احتساب کارت زرد مشخص کند.

در این شرایط، تیم فوتبال امید ایران در سه مسابقه انجام شده ۹ کارت زرد دریافت کرد ولی در سمت مقابل، مالزی ۴ اخطار گرفت تا این اتفاق موجب شود مالزی با دریافت ۵ اخطار کمتر شانس المپیکی شدن ایران را از بین ببرد.

نظر شما:

security code