فارس خبر داد:

عامل شهادت ۱۹ مامور پلیس در سیستان و بلوچستان به هلاکت رسید


۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۳۱ | کد خبر: ۳۶۴۵۶ چاپ

یک منبع آگاه به فارس گفت: شرور «صابهان شهنوازی» فرزند عزت معروف به «صاحب خان گمشادزهی» کسی که در شهادت 19 مامور فراجا در جنوب شرق دست داشته در اقدام مرزبانی شهرستان سراوان به هلاکت رسید، این شرور در کارنامه خود سوابق قابل تأملی دارد.

عامل شهادت ۱۹ مامور پلیس در سیستان و بلوچستان به هلاکت رسید
کلانشهر: یک منبع آگاه امنیتی در گفت‌وگو با فارس در زاهدان اظهار کرد: در تاریخ 11/06/1402 پس از کسب اطلاع از قصد ورود یک محموله مواد مخدر از منطقه مرزی بن‌سر حوالی میل مرزی 147 سراوان به کشور، در اقدام مرزبانی شهرستان سراوان و طی درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ یکی از اشرار معروف به نام صابهان شهنوازی فرزند عزت به هلاکت رسید.

وی افزود: 625 کیلو و 800 گرم مواد مخدر شامل (599 کیلو و 600 گرم تریاک و 26 کیلو و 200 گرم حشیش)، یک دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس، یک قبضه سلاح کلاش، 7 تیغه خشاب کلاش و 162 فشنگ جنگی، یک قبضه مسلسل یوزی به همراه 3 تیغه خشاب بزرگ و یک خشاب کوچک، تعداد 69 فشنگ سلاح یوزی و یک دوربین دو چشمی از این شرور کشف و ضبط شده است.

 این منبع امنیتی بیان کرد: شرور صابهان شهنوازی فرزند عزت معروف به صاحب خان گمشادزهی فرزند میردوست و در شهرستان سراوان بوده است.
عامل شهادت ۱۹ مامور پلیس در سیستان و بلوچستان به هلاکت رسید

وی ادامه داد: نامبرده ساکن منطقه گنوک از توابع شهرستان سیب و سوران بوده که مبادرت به شرارت، سرقت و درگیری مسلحانه می کرد و از قاچاقچیان کلان مواد مخدر و از اشرار مطرح در منطقه بوده است.

وی گفت: شرور شهنوازی همچنین از چریک‌های اصلی شرور رشید گمشادزهی بوده که در اغلب اقدامات ضد امنیتی وی را همراهی مؤثر می‌نموده و نیز در سال‌های اخیر در به شهادت رساندن قریب به 19 نفر از نیروهای نظامی و انتظامی مشارکت موثر داشته است.

این منبع آگاه بیان کرد: رشید گمشادزهی (از اشرار متواری وصل به گروهک‌های تروریستی شرق کشور) پس از شهادت شهید علیرضا شهرکی (رئیس پلیس آگاهی سراوان) در تاریخ 10/02/1402 به پاکستان متواری شده که صابهان در سفرهای خود به پاکستان در منزل رشید گمشادزهی مخفی بوده است.

وی گفت: شرور کشته شده یکی از عوامل پشتیبانی کننده تیم ترور شهید قاضی کریمی در شهرستان سراوان در سال87 بوده است.

این منبع آگاه اضافه کرد: وی به همراه برادرانش از جمله عوامل نا امنی و ایجاد رعب و وحشت مسلحانه در بین ساکنین منطقه سوران بوده (که در این راستا با هدف رعب عمومی تصاویری از خود با انواع سلاح‌ها منتشر نموده است) به همین دلیل هلاکت وی تاثیرات مثبتی را در احساس امنیت عمومی به دنبال خواهد داشت.

بزرگان و متنفذین منطقه از مرزبانی سیستان و بلوچستان قدردانی کرده و این اقدام بزرگ مرزبانان در هلاکت این شرور را عامل احساس امنیت در منطقه عنوان کردند.

نظر شما:

security code