سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از وقوع حادثه آتش سوزی بر اثر بی احتیاطی و بازیگوشی یک کودک در بلوار ولیعصر مجتمع الغدیر رشت خبر داد.

کودک کبریت به دست در رشت خانه ای را به آتش کشید/ توصیه سازمان آتش نشانی به خانواده ها
کلانشهر: براساس این خبر، بازیگوشی کودک در اتاق منزل مسکونی و کمد رختخواب‌ها موجب بروز آتش سوزی را فراهم کرد که خوشبختانه آتش سریعا مهار شد و گسترشی نداشت.

در ادامه خبر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت آمده است : در این حادثه به کودک آسیبی نرسید اما این حادثه هشداری است برای والدین تا به کودک خود بیاموزند به هیچ عنوان با وسایل آتش زا مانند کبریت و فندک بازی نکند و تا جایی که امکان دارد این مواد آتش زا را درون محفظه‌ای دربسته مانند کمد یا کشویی که مجهز به قفل محافظ باشد نگهدارند.


این سازمان همچنین به والدین توصیه کرده به کودکان آموزش دهند که شمع نیز وسیله بازی نیست و مانند کبریت و فندک خطرآفرین است.
سازمان آتش نشانی رشت در ادامه توصیه‌هایش آورده است: باید به کودک خود آموزش دهید تا در صورت متوجه شدن علائم آتش، نترسد و سریعا بدون خجالت از کاری که مسببش بوده به والدین و مراکز آتش نشانی اطلاع دهد.
در پایان این خبر آمده است: پله‌های اضطراری، چگونگی استفاده از آن و مسیر خروج از منزل را برای مواقع ضروری به کودک‌تان آموزش دهید.

کودک کبریت به دست در رشت خانه ای را به آتش کشید/ توصیه سازمان آتش نشانی به خانوا