براساس خبر ایرنا فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقرهای نظامی در سقز استان کردستان و بی‌توجهی به هشدارهای چندباره ماموران،مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است.

توضیح درباره خبر بازداشت پدر مهسا امینی و تیراندازی به فردین جعفری در سقز کردستان
کلانشهر: خبرگزاری ایرنا نوشت: در حالی که رسانه های فارسی زبان معاند در خبری مدعی دستگیری پدر مهسا امینی هستند، منابع آگاه به خبرنگار ایرنا می گویند این خبر کذب است و آقای امینی هم اکنون در منزلش در سقز است.

به گزارش ایرنا، کانال‌ها و گروه‌های معاند و ضد انقلاب با هدف تحریک مردم و تشویش اذهان عمومی، از ساعاتی پیش خبر کذب دستگیری امجد امینی پدر مهسا امینی را منتشر کرده بودند.

یک منبع آگاه در همین ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و این فرد دستگیر نشده و در منزل خود بسر می برد.

تکذیب کشته‌شدن یک نفر در سقز/ شهر در آرامش کامل است

همچنین ایرنا در خبر دیگری به نقل از معاون استاندار کردستان نوشت: اخبار برخی کانال‌های معاند مبنی بر کشته شدن فردی با هویت فردین جعفری تکذیب می‌شود.

رمضانی عصر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: وضعیت شهر سقز امروز شنبه تاکنون کاملا ارام است و هیچگونه تجمع یا اعتراضی در این شهر برگزار نشده است.

گفته می‌شود فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقرهای نظامی و بی‌توجهی به هشدارهای چندباره ماموران، پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است.