معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان توصیح داد:

جزئیات طرح ترور پدر مهسا امینی و تیراندازی پلیس سقز به فردین جعفری/علت برقراری ایست بازرسی در شهر


۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۶ | کد خبر: ۳۶۵۲۰ چاپ

معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان، از دستگیری چند فرد با هدف ترور امجد امینی پدر مهسا امینی خبر داد. گفته می شود این افراد قصد داشتند پدر مرحوم مهسا امینی را در مسیر قبرستان آیچی سقز ترور کنند

جزئیات طرح ترور پدر مهسا امینی و تیراندازی پلیس سقز به فردین جعفری/علت برقراری ایست بازرسی در شهر
کلانشهر: ظهر امروز فردی به نام فردین جعفری پس از بی توجهی به اخطار پلیس با تیراندازی نیروهای مدافع امنیت در سقز زخمی شد. این فرد پس از انجام عمل جراحی به آی سی یو انتقال داده شده و وضعیت وی تا این لحظه رضایت بخش گزارش شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، ظهر امروز فردی به نام فردین جعفری پس از بی توجهی به اخطار پلیس با تیراندازی نیروهای مدافع امنیت در سقز زخمی شد. این مرد که به دستور ایست پلیس توجه نکرده بود پس از فرار مورد اصابت گلوله ساچمه‌ای قرار گرفت. مصدوم در اولین مرحله به بیمارستان امام خمینی سقز انتقال می یابد و سپس با نیاز به عمل جراحی داشته به بیمارستان شفا منتقل می شود.

این فرد پس از انجام عمل جراحی به آی سی یو انتقال داده شده و وضعیت وی تا این لحظه رضایت بخش گزارش شده است.
 
همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان، از دستگیری چند فرد با هدف ترور امجد امینی خبر داد. (بیشتر بخوانید) گفته می شود این افراد قصد داشتند پدر مرحوم مهسا امینی در مسیر قبرستان آیچی سقز ترور کنند و سناریو جدیدی از کشته‌ سازی‌ها در مناطق کردنشین رقم بزنند.

دیروز و امروز چند محموله قابل توجه سلاح در سنندج، مریوان، سقز و چند شهر هم مرز آذربایجان غربی و کردستان کشف شده است.

با توجه به دستگیری تعدادی از عناصر گروهک‌های کومله و دموکرات در کردستان و سقز پلیس برای حفظ امنیت در برخی مناطق این شهر ایست بازرسی برقرار کرده است.