سیلاب، آستارا را زیر آب برد

تخریب پل سیبلی و بسته شدن راه آستارا به تالش


۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۸ | کد خبر: ۳۶۵۶۴ چاپ

 بارش باران که از عصر یکشنبه و با شدت بیشتر در صبح دوشنبه در آستارا آغاز شده، موجب آبگرفتگی شدید خیابان های این شهر شد و اختلال جدی در تردد شهروندان ایجاد کرد.

تخریب پل سیبلی و بسته شدن راه آستارا به تالش

کلانشهر: در پی بارش شدید باران که هم اکنون نیز ادامه دارد، معابر داخل شهری آستارا و لوندویل و برخی منازل دچار آبگرفتگی شده است.

بارش شدید باران همچنین تردد در جاده های منتهی به شهرستان آستارا را نیز مختل کرد؛ به طوری که از ساعت چهار صبح به علت شدت باران، برخی از رانندگان و مسافران با کاهش دید جاده ای، خودرو خود را در کنار جاده متوقف کرده و پس از آرام شدن شدت بارش به راه خود ادامه دادند.

 با شدت گرفتن بارش باران و کاهش دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته، اهالی آستارا به استفاده از لباس گرم روی آوردند.

بسیاری از مسافران که به بهانه تعطیلات به آستارا سفر کرده و در محوطه باز و در کنار خیابان ها و پیاده روها و کمپینگ های شهر آستارا چادر زده بودند، آستارا را به مقاصد دیگری ترک کردند.

 میزان بارندگی‌ در شهرستان مرزی آستارا تاکنون ۲۱۸ میلیمتر اعلام شده و دمای هوا ۱۷ درجه سانتیگراد و میزان رطوبت ۱۰۰ می باشد.


منبع: گیلان فورکا

همچنین در این باره فرماندار آستارا با اشاره به بارش شدید باران در شب گذشته از وقوع سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: بارش شدید باران و وقوع سیل باعث تخریب پل سیبلی آستارا به تالش شد.

محمد رضا شهاب زاده افزود: تخریب این پل موجب ترافیک شدید در پلیس راه آستارا به سمت تالش شده است.
وی با اشاره به اینکه این پل بخشی از مسیر ارتباطی آستارا به تالش بوده است گفت: با تخریب این پل مسیر رفت از آستارا به تالش تخریب شده و رانندگان برای تردد فقط از مسیر برگشت استفاده می‌کنند.
فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تلاش برای بازگشایی این مسیر ارتباطی ادامه دارد از شهروندان و مسافران خواست: از تردد در این محور بطوری جدی خوداردی کنند.

بنا بر اعلام هواشناسی گیلان آستارا با ۲۱۱ میلیمتر بارندگی رکوددار بارندگی‌های شبانه روز گذشته در استان است.

این بارشها موجب آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در شهر آستارا شده است.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با بارش بیش از یک هزار و ۲۰۰میلیمتری سالانه جزو پربارانترین مناطق ایران محسوب می شود. شهرستان آستارا با حدود ۹۵ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در مرز جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان واقع شده است.