مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از ثبت تصاویری بسیار زیبا از بزرگ‌ترین گونه گوزن جنگل‌های هیرکانی در جنگل های گیلان خبر داد.

کلانشهر: حمزه عشوری گفت:تصاویر زیبایی از یک راس گوزن قرمز(مرال) در ارتفاعات جنگلی گیلان توسط یکی از محیط بانان پرتلاش حفاظت محیط زیست گیلان حین عملیات گشت و حفاظت به ثبت رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان افزود:مرال یا گوزن قرمز یکی از نمادهای تنوع زیستی جنگل های هیرکانی و از گونه های حمایت شده در زیستگاه های استان گیلان است.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان،عشوری افزود: مرال یا گوزن قرمز معمولا در طول دوران حیات خود هر سال یک بار زاد و ولد می کند و به همین دلیل امن بودن محیط زندگی حیوان برای آسیب ندیدن و بقای آن از اهمیت زیادی برخوردار است که محیط بانان با حضور در جنگل ها شبانه روز تلاش می کنند زیستگاه ها را برای این گونه و حیات وحش امن کنند.

عشوری در پایان گفت: با توجه به اینکه زمان جفت‌گیری مرال‌ها از نیمه دوم شهریورماه تا نیمه دوم مهرماه است؛ چنانچه شرایط مناسبی برای زادآوری مرال‌ها ایجاد نشود، به‌طور طبیعی سبب کاهش زادآوری و به‌هم ریختگی در جمعیت مرال‌ها خواهد شد.