دستگیری ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در گیلان


۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۰:۱۸ | کد خبر: ۳۶۵۹ چاپ
دستگیری ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در گیلان

پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان از کشف هزار و ۶۰۰ کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری و متلاشی شدن ۵۰ باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در استان گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از فارس، احدالله احدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصرف مواد مخدر باعث آسیب جدی به جامعه می‌شود، اظهار کرد: لازمه پیشرفت هر جامعه سلامت و نشاط آن است به همین دلیل و مصرف مواد مخدر تأثیر بسیار منفی بر روی جامعه داشته و مانع پیشرفت افراد جامعه می‌شود.

وی با اشاره به مقدار مواد مخدر کشف شده در نیمه اول سال ۹۸ گفت: تاکنون هزار و ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از انواع مختلف کشف و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه بسیاری از باندهای مواد مخدر در استان گیلان در ۶ ماه نخست امسال شناسایی شدند، تصریح کرد: با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر بیش از ۵۰ باند قاچاق مواد مخدر در سطح استان که مشغول توزیع حشیش، تریاک، هروئین و شیشه بودند شناسایی و متلاشی شدند که این امر نشان دهنده دید و اشراف اطلاعاتی دقیق نهادهای مربوطه است.

احدی با اشاره به دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر در استان گیلان افزود: علاوه بر باندهای توزیع مواد مخدر در استان، مأموران نیروی انتظامی در ۶ ماهه نخست امسال ۱۷ هزار خرده فروش مواد مخدر و معتاد را دستگیر کرده و به نهادهای مربوطه تحویل دادند.

وی با درخواست از خانواده‌ها برای همکاری با پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اخیراً یک ماده روانگردان جدید وارد کشور شده که به لحاظ مخرب بودن آثار تخریبی بسیار شدیدی بر روی سلامت انسان و جوانان دارد لذا از خانواده‌ها درخواست دارم در صورت بروز چنین مواردی سریعاً به نیروی انتظامی اطلاع و از فرزندان خود مراقبت کنند‌.