قیمت خودرو امروز پنج‌شنبه 30 شهریور 1402، در حال کامل کردن روند روز گذشته است. اکثر محصولات بازار از ابتدای معاملات امروز در حال افت قیمت هستند و برخی دیگر، در ثبات به سر می‌برند.

قیمت خودرو امروز ۳۰ شهریور ۱۴۰۲/ افت دوباره قیمت ها در بازار

کلانشهر: قیمت خودرو امروز 30 شهریور 1402 نیز ارزان‌تر از روز گذشته معامله می‌شود. افت قیمت به صورت محسوس در اغلب محصولات داخلی و مونتاژی به چشم می‌خورد و تعداد محدودی از آن‌ها، ثابت یا افزایش جزئی را تجربه می‌کنند.

افت قیمت خودرو در روزهای گذشته می‌تواند به دلیل ثبات نرخ دلار در بازار آزاد و همچنین افزایش پیوسته قیمت‌ها پیش از آن باشد؛ اما نرخ دلار در روز گذشته، دوباره از کانال 50 هزار تومانی فاصله گرفت و نزدیکی 49 هزار تومان ساکن شد. همین افت جزئی نرخ دلار در کنار کمبود تقاضا در بازار، می‌تواند دلیل محکمی بر افت قیمت امروز باشد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت کاهشی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی
قیمت خودروهای داخلی در اغلب موارد، کاهش‌های چند میلیون تومانی دارند.

پراید 131 با مدل 1399 ارزان‌ترین خودروی بازار به شمار می‌رود که پس از هفته‌ها دچار تغییر قیمت شده و با افت پنج میلیون تومانی، به قیمت 310 میلیون تومان رسید.

 
کوییک S دنده‌ای یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های تولید داخلی بوده که با افزایش قیمت جزئی همراه است. این خودرو تنها سه میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 342 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 206 تیپ 2 با مدل 1401 نیز تغییر قیمتی از چند هفته گذشته نداشت؛ اما امروز پنج میلیون تومان ارزان‌تر شده و در کانال 470 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو 207i دنده دستی رکورددار افت قیمت در بازار داخلی‌ها به شمار می‌رود که 9 میلیون تومان کاهش دارد و با قیمت 611 میلیون تومان معامله می‌شود.


قیمت خودروهای مونتاژی
قیمت خودرو در بازار مونتاژی‌ها از تغییرات محدودتری نسبت به داخلی‌های بازار برخوردار است.

چری آریزو 5 توربوشارژ جدید یکی از سدان‌های مونتاژی مدیران خودرو بوده که با افت 10 میلیون تومانی، با قیمت یک میلیارد و 120 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو محسوب می‌شود که 10 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته شده و به نرخ یک میلیارد و 210 میلیون تومان رسیده است.

جک S5 نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب کرمان موتور به شمار می‌رود که رکورددار افت قیمت در بازار مونتاژی‌هاست و 20 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته، با نرخ یک میلیارد و 360 میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو کراس‌اوور نه‌چندان ارزان قیمت مدیران خودرو نیز از این قافله عقب نماند و با افت جزئی پنج میلیون تومانی، به قیمت یک میلیارد و 620 میلیون تومان رسید.

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده
باتوجه به ثبات دوباره نرخ ارز در محدوده 49 هزار تومان، نبود تقاضای موثر در حدی که محصولات خودروساز روی دستش باقی نماند، همچنین اخبار امیدبخش از واردات خودروهای نو و کارکرده، احتمالاً هفته آینده نیز بازار از آرامش نسبی برخوردار بوده و حتی در برخی موارد، قیمت خودرو افت جزئی داشته باشد.