دستگاه قضا به حادثه سیل آستارا ورود کرد

بحران سیل آستارا در کمترین زمان ممکن حل شود


۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۸ | کد خبر: ۳۶۶۹۵ چاپ

رئیس دادگستری آستارا با اشاره به دستور مستقیم رئیس کل دادگستری گیلان نسبت به بررسی حادثه سیل این شهرستان گفت: سوال دستگاه قضا از مسئولان متولی، اطلاع از سنگین بودن بارش و پیش بینی های مناسب توسط متولیان امر است.

بحران سیل آستارا در کمترین زمان ممکن حل شود
کلانشهر: عباس جاذب روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل مدیریتی حادثه سیل بندر آستارا در این شهرستان با اشاره به تلاش دستگاه قضا در جهت تسهیل خدمات رسانی مسئولان به مردم تصریح کرد: دادگستری به طور جدی به این مسأله ورود کرده و اجازه قصور را به هیچ دستگاهی نخواهد داد.

به گزارش ایرنا، وی عنوان کرد: بررسی ما به ۲ بخش پیش از بحران و پس از بحران تقسیم شده و مباحث مختلف و عملکرد مدیران مورد بررسی قرار می گیرد.

وی دستگاه قضایی استان را پیگیر جدی مطالبات مردم دانست و تصریح کرد: رئیس کل دادگستری گیلان به طور مداوم در حوزه رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم پای کار بوده و باید بحران های سیل آستارا در کمترین زمان ممکن به طور هدفمند حل شود.

فرماندار بندر آستارا هم در این جلسه با اشاره به حادثه سیل این شهرستان بیان کرد: طبق پیش بینی های هواشناسی بارش ۷۰ الی ۱۰۰ میلی‌متر برای شهرستان برآورد شده بود که با توجه به لایروبی رودخانه مرداب شهرستان توسط شهرداری آستارا، لزوم آمادگی مواجهه با بحران توسط دستگاه های اجرایی با برگزاری جلسه بحران را اعلام کردیم.

محمدرضا شهاب زاده با اشاره به بارش ۱۳۳ میلی متری باران فقط در سه ساعت بیان کرد: اعضای شورای تامین از دقایق ابتدایی بارش در کنار یکدیگر به طور هماهنگ اقدامات لازم را انجام داده و به طور نظام‌مند با استانداری، اداره کل بحران استانداری، اداره کل راهداری، بنیاد مسکن، جمعیت هلال احمر، برق، آب منطقه ای، گاز، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه های امداد رسان ارتباط های لازم را جهت تسهیل خدمات رسانی و مدیریت بحران را انجام داد.

نماینده عالی دولت در آستارا با اشاره به اقدامات مناسب شهرداری های آستارا و لوندویل و گروه های جهادی در حادثه سیل تصریح کرد: با حضور این نیروها و حضور پر رنگ سپاه و بسیج، فراجا و دیگر نیروهای نظامی و امنیتی اقدامات مناسبی جهت ارائه خدمات به شهروندان محترم انجام شد و بارش ۳۲۵ میلی متری در کمتر از ۱۶ ساعت اتفاق غیرمنتظره ای برای شهرستان آستارا بود.

وی ادامه داد: دست جوانان با غیرت آستارایی را در این قضیه می بوسم که به طور خودجوش در کنار مسئولان برای ارائه خدمات به میدان آمده و سعی در کمتر کردن آلام مردم داشتند.

فرماندار با اشاره به نیاز آب آستارا به ۲۵۰ لیتر بر ثانیه تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی نیروهای آب و فاضلاب شهرستان دبی آب را لحظه به لحظه افزایش داده و با ارسال ماشین آلات آتش نشانی به روستاها فشار را از شبکه اصلی برداشتیم.

وی ادامه داد: از تمامی جوانان و دستگاه های خدمات رسان استان خودمان و همچنین استان های همجوار در یاری رساندن به مردم آستارا کمال تشکر و قدردانی را داشته و محبت این عزیزان را از یاد نخواهیم برد.

نظر شما:

security code