دکتر محسن برهانی وکیل دادگستری و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در حساب توییتری خود از تعلیق عضویتش در هیأت علمی این دانشگاه خبر داد.

 محسن برهانی هم از عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران تعلیق شد
کلانشهر: از چندی پیش دکتر محسن برهانی در شبکه های اجتماعی از تلاشی سازمان یافته توسط برخی نهادها و اساتید گروه حقوق دانشگاه تهران برای اخراجش از این دانشگاه خبر می‌داد.

به نظر می‌رسد تلاش‌ها برای اخراج و تعلیق عضویت وکیل محسن برهانی از عضویت در گروه حقوق دانشگاه تهران به نتیجه رسیده و این حقوقدان در ترم جدید دانشگاه تهران تدریس نخواهد داشت.

دکتر محسن برهانی در حساب توییتری (ایکس) خود راجع به تعلیق از عضویت و ممنوعیت از تدریس نوشت: شروع سال تحصیلی و عدم تدریس پس از ۱۹ سال.

زمانی که پا در مسیر دفاع از حقوق ملت گذاشتم، همه چیز را پیش‌بینی می‌کردم؛ هجمه به آزادی، شغل و اعتبار.

کم‌کم پیش‌بینی‌ها در حال تحقق است و برهانی با چشمانی باز، انتخاب کرد. و اینک؛

هجمه به شغل و تعلیق غیرقانونی استادی رسمی-آزمایشی از عضویت در هیأت علمی دانشگاه تهران؛ متاعی ارزشمند که چه بهتر برای دفاع قانونی و شرعی از حقوق ملت فدا شود.

گفتنی است به دنبال اعتراضات 1401 محسن برهانی یکی از وکلایی بود که به احکام صادره نقدهای حقوقی‌ فراوانی وارد کرد.

نقدهای برهانی باعث شد که او طی ماههای گذشته به یکی از مشهورترین و محبوب ترین چهره ها بین افراد منتقد و بین رسانه های دولتی به چهره ای نامحبوب تبدیل شود.

از ان زمان به دفعات خبرهایی مبنی بر اخراج برهانی از دانشگاه تهران و ابطال پرونده وکالتش منتشر شد که حالا اولی طبق خواسته برخی اصولگرایان محقق شده است.

در ماههای اخیر شماری از اساتید منتقد دانشگاه های ایران اخراج شده‌اند. (بیشتر بخوانید)

نظر شما:

security code