جزییات قتل ناموسی هایده 16ساله به دست پدر

دخترم تا دیروقت بیرون از خانه می‌ماند، خفه اش کردم


۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۲ | کد خبر: ۳۶۸۰۶ چاپ

جسد این دختر در حالی داخل سد پیدا شده که یک بلوک سیمانی به پاهایش متصل و دست، چشم و دهانش با چسب بسته شده بود.

دخترم تا دیروقت بیرون از خانه می‌ماند، خفه اش کردم
کلانشهر: چند روز قبل اهالی یکی از روستاهای شهرستان ربط سردشت هنگام تخلیه آب سد با جسد دختری نوجوان روبه‌رو شدند و موضوع را به پلیس خبر دادند.

جسد این دختر در حالی پیدا شده که یک بلوک سیمانی به پاهایش متصل و دست، چشم و دهانش با چسب بسته شده بود.

با شناسایی هویت وی مشخص شد این دختر 16 ساله هایده نام داشته که خانواده‌اش 4 ماه قبل مدعی شده بودند دخترشان از خانه فرار کرده و به خارج از کشور رفته است.

کارآگاهان پلیس که به موضوع مشکوک شده بودند در تحقیقات بیشتر به پدر هایده ظنین شدند و وی را تحت بازجویی تخصصی قراردادند که سرانجام وی به قتل دخترش اعتراف کرد و گفت: «دخترم به حرف‌های من توجهی نمی‌کرد و تا دیروقت بیرون از خانه می‌ماند. پدر این دختر بازداشت شده و تحقیقات بیشتر ادامه دارد.»

به گزارش میزان رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌ غربی گفت: در پی کشف جسد یک دختر جوان در سد شهرستان سردشت، تحقیقات قضایی درباره موضوع در دستور کار دادسرای سردشت قرار گرفت.
 
وی افزود: پدر مرحومه احضار و در بازجویی‌های اولیه به ارتکاب قتل اقرار و علت و انگیزه قتل را عنوان کرد. قاتل با تفهیم اتهام قتل عمدی با قرار بازپرس بازداشت و روانه زندان شد.
 
وی اضافه کرد: این حادثه ناگوار به علت اختلافات خانوادگی بوده است. برای کشف حقیقت، تمام اقدامات علمی و فنی قضایی به دستور بازپرس و دادستان سردشت صادر شده است؛ از جمله نمونه DNA مرحومه برداشته شده و جهت تکمیل تحقیقات به آزمایشگاه جنایی ارسال شده است.