با وجود درخشش ستاره آرژانتینی لیونل مسی با تیم آمریکایی‌اش اینتر میامی و قهرمانی در جام جهانی فوتبال در قطر در پایان سال گذشته، ارزش بازار او شروع به سقوط کرده است.

خروج لیونل مسی از لیست ۱۰۰ بازیکن گران‌قیمت جهان

 کلانشهر: «به نوشته وب سایت آلمانی Transfermarkt که متخصص اقتصاد فوتبال است، برای اولین بار از سال 2007، اسطوره 36 ساله آرژانتینی از لیست 100 بازیکن گران قیمت حذف شد».
 
طبق این گزارش، «در زمانی که مسی به پایان دوران فوتبالش نزدیک می‌شود، با وجود دارا بودن عناوینی چون برنده هفت بار توپ طلا و بهترین بازیکن جهان، بهترین بازیکن لیگ تاریخ آمریکا و با ارزش‌ترین بازیکن حرفه‌ای تاریخ قهرمانی، او با ارزش 35 میلیون دلاری، در رتبه171 در رده‌بندی ارزش بازار بازیکنان قرار گرفته است».
 
مسی از فصل 2007-2008 که ارزش بازار او در آن زمان به 40 میلیون یورو می رسید از لیست 100 بازیکن گران قیمت خارج نشده است، اما اکنون احتمالاً با گذشت زمان، ارزش بازار او به شدت کاهش می‌یابد.
 
ارزش بازار بازیکن به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها عبارتند از: سن، میزان تأثیر او در زمین و شرکت در مسابقات؛ ارزش بازار مسی در سال 2017 با ثبت 180 میلیون یورو به بالاترین میزان خود رسید و پس از آن سال به سال کاهش یافت.

ارلینگ هالند نروژی و کیلیان امباپه فرانسوی با ارزش هر کدام 180 میلیون یورو در صدر فهرست ارزش بازار بازیکنان قرار دارند.

نظر شما:

security code