سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه سرا گفت: شهروندان می توانند گزارش های خود مبنی بر نگهداری، شکار و صید و خرید و فروش غیرقانونی جانوران وحشی را در اسرع وقت با ادارات و پاسگاه های محیطبانی شهرستان در میان بگذارند.

رها سازی «خوتکا»های کشف شده از شکارچی متخلف در صومعه سرا
کلانشهر: چهارقطعه پرنده خوتکا کشف شده از شکارچی متخلف پس از اطمینان از وضعیت سلامت در پناهگاه حیات وحش سلکه صومعه سرا رهاسازی و به آغوش طبیعت بازگشتند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، امین آقایی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه سرا اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل مهاجرت پرندگان و ورود تعداد قابل توجهی از پرندگان در زیستگاه ها برای زمستان گذرانی، پایش و رصد مناطق طبیعی به منظور جلوگیری از شکار همچون گذشته یکی از دغدغه های اصلی محیط بانان در مناطق تحت حفاظت می باشد.
وی افزود: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان برای افزایش امنیت این زیستگاه ها، اقدام به برنامه ریزی گشت های منظم کنترل پیشگیرانه در حوزه استحفاظی کرده و عملیات پیاپی کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست برای جمع آوری ادوات غیر مجاز شکار ادامه دارد. سرپرست اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا خاطرنشان کرد: محیط بانان پناهگاه حیات وحش سلکه در گشت و پایش خود موفق به دستگیری متخلف شکار چهار قطعه پرنده خوتکا با استفاده از تور هکش نما شدند که پس از بررسی و اطمینان از وضعیت سلامت و توانایی پرواز پرندگان توسط محیط بانان رهاسازی و به آغوش طبیعت بازگشتند.


آقایی تصریح کرد: بدون تردید حفاظت اصولی و هوشمندانه از گونه های مختلف گیاهی و جانوری، نیازمند همکاری، مشارکت و تعامل همه مردم و مسؤولان است. وی در پایان خواستار رسیدگی و مهربانی هرچه بیشتر مردم حاشیه تالاب با طبیعت و حیات وحش به ویژه در روزهای سرد سال شد. چراکه حضور هر چه بیشتر آنها نشان از سلامت اکوسیستم دارد و کمک شایانی به کنترل جمعیت حشرات و آفات می کنند.

وی اظهار داشت: شهروندان می توانند گزارش های خود مبنی بر نگهداری، شکار و صید و خرید و فروش غیرقانونی جانوران وحشی را در اسرع وقت با ادارات و پاسگاه های محیطبانی شهرستان در میان بگذارند.

تک درنای سیبری «خاطرات شمال» را فراموش کرد؟
 «امید» حال خوشی که نیامد

نظر شما:

security code