تصمیم گیری برای توقف تولید خودروهای قدیمی


۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۵ | کد خبر: ۳۷۰۹ چاپ
تصمیم گیری برای توقف تولید خودروهای قدیمی

رئیس سازمان ملی استاندارد از تصمیم‌گیری درمورد توقف تولید خودروهای قدیمی در جلسه هفته آینده شورای عالی استاندارد خبر داد و گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت تولید خودروسازان به معاون اول رئیس‌جمهور ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از فارس، نیره پیروزبخت با بیان اینکه در جلسه هفته آینده شورای عالی استاندارد گزارشی از وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز ارائه خواهیم کرد، اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که از واحدهای خودروساز جمع‌آوری کرده‌ایم، گزارشی را به دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و اعضای شورا ارائه خواهیم کرد. 

وی با بیان اینکه در جلسه هفته آینده شورای عالی استاندارد در مورد تولید خودروهای داخلی بحث خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسه، برنامه وزارت صنعت را در مورد صنعت خودرو خواهیم گرفت و در مورد برنامه‌ریزی برای توقف تولید خودروهای قدیمی نیز تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی تأکید کرد:  تغییری در برنامه‌ریزی برای رعایت استانداردهای 85گانه خودرو اتفاق نیفتاده و بررسی‌های جدید از دی ماه 98 انجام می‌شود، اما در فرایندها تغییراتی داشته‌ایم.

پیروزبخت در ادامه در پاسخ به این سوال فارس که با  توجه به شکل‌گیری میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو توسط وزارت صنعت و امضای تفاهم‌نامه برای داخلی‌سازی 12 قطعه خودرو، آیا پیشنهادی برای دریافت مجوز استاندارد جهت تولید این قطعات به سازمان استاندارد ارائه شده است؟ نیز اظهار داشت: وقتی قرار باشد قطعه جدیدی ساخته شود، حتماً باید استاندارد مربوطه از سوی تولیدکنندگان رعایت شود. 

وی افزود: چه برای استانداردهای 85 گانه و چه برای قطعات خودرو، اگر استانداردها از سوی خودروسازان و قطعه‌سازان رعایت نشود به مشکل برمی‌خوریم، بنابراین از همان ابتدای تولید قطعات باید استانداردها رعایت شود. 

نظر شما:

security code