فرماندار آستارا گفت: بعد از حادثه سیل اخیر آستارا و تخریب پل چمن محله کانرود این شهرستان و به منظور برقراری تردد، یک دستگاه پل موقت در منطقه فوق نصب و به بهره برداری رسید.

ساخت پل جدید سیبلی ظرف ۳ ماه/ نصب یک دستگاه پل موقت در کانرود آستارا

کلانشهر: بعد از حادثه سیل اخیر آستارا و تخریب پل چمن محله کانرود این شهرستان و به منظور برقراری تردد، یک دستگاه پل موقت در منطقه فوق نصب و به بهره برداری رسید.

 

پل خرپایی موقت که در حاشیه پل آسیب دیده نصب شده، دو قطعه ۶ متری و یک قطعه ۹ متری و جمعا طول ۲۱.۵ متر را داراست که با هدف عبور و مرور افراد محلی و روستانشینان و کاهش حجم ترافیک در محور آستارا به تالش توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مرزی بندر آستارا نصب شد و به بهره برداری رسید.

 

حمل و جابجایی این پل موقت خرپایی در راستای اقدامات بازسازی بعد از سیل اخیر آستارا انجام شده و سه دستگاه تریلی کمرشکن عملیاتی و دو دستگاه جرثقیل ۵۰ تنی و ۲۰ تنی و دو دستگاه لودر و بیل مکانیکی در جریان نصب این پل موقت خرپایی فعال بودند.

 

محمدرضا شهاب زاده، فرماندار آستارا در همین رابطه با اشاره به اینکه فعالیت‌های عمرانی بعد از حادثه سیل اخیر آستارا با دستور استاندار گیلان و به منظور برقراری تردد در مناطق و پل‌های آسیب دیده آغاز شده است، اظهار کرد: تمام تلاش مسئولان شهرستان این است که مناطق آسیب دیده از سیل اخیر هر چه سریع‌تر بازسازی شوند.

 

عملیات اجرایی بازسازی پل سیبلی در محور مواصلاتی و پرتردد آستارا به تالش که در جریان سیل اخیر تخریب شده بود آغاز شد.

 

به علت تخریب پل سیبلی در محور مواصلاتی آستارا به تالش که در جریان سیل اخیر در شهرستان آستارا تخریب شده بود، امکان تردد به صورت موقت در کنارگذر این پل در همان زمان سیلاب ایجاد شد و در حال حاضر با دستور استاندار گیلان، کار بازسازی و ساخت آن براساس اصول مهندسی و استاندارد کامل توسط پیمانکار آغاز شده است.

 

فرماندار آستارا در این رابطه با بیان اینکه استاندار گیلان بر بازسازی هر چه سریع تر پل تخریب شده سیبلی تاکید داشتند اظهار کرد: پل سیبلی واقع در محور پرتردد آستارا به تالش که بر اثر بارش شدید باران و سیل اخیر تخریب شد، در حال حاضر با دستور استاندار گیلان و فعالیت پیمانکار مقدمات کار و نقشه های اصلی آن آماده شده است.

 

محمدرضا شهاب زاده افزود: ستون های اصلی پل در حال احداث سیبلی به تعداد ۴۸ ستون در حال آماده سازی است و کارها با سرعت بسیار خوبی پیش می رود. وی تصریح کرد: ساخت پل جدید سیبلی در بازه زمانی سه ماهه به بهره برداری خواهد رسید.

نظر شما:

security code